İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS ek tercih üniversite kayıt işlemi ne zaman, nasıl yapılır?

YKS Ekstra Tercih Sonuçları Bugün Açıklandı mı? YKS sınavına giren binlerce öğrenci ek üniversiteye kayıt tercihinin sonuçlarını bekliyor. ÖSYM’ye 17-23 Eylül tarihleri ​​arasında ek öncelikleri alınan adayların ek yerleştirme sonuçları 1 Ekim’de açıklanacak mı?

YKS ek tercihleri ​​nasıl kaydedilir? Aday T.C. 17-23 Eylül 2020 tarihleri ​​arasında 2020-YKS için ek yerleştirme tercihleri ​​seçebilir. Bunu https://ais.osym.gov.tr ​​internet adresinde kimlik numarası ve şifreleri ile ayrı ayrı yaptılar. İşte YKS ek yerleşim detayları …

YKS EK TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM, binlerce öğrencinin üniversite eğitimine kaydolduğu YKS sınavının sonuçları için net bir tarih vermedi. Ancak, üniversiteye kabulün 5 Ekim’de başlamasıyla sonuçların 1 Ekim veya 2 Ekim’de açıklanması bekleniyor.

ÜNİVERSİTE KAYIT İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

YKS Tamamlayıcı Yerleştirme Rehberi’ne göre, YKS sonucu ile programa kabul hakkı kazanan adayların başvuru süreci, 5-9 Ekim 2020 tarihleri ​​arasında Üniversite tarafından yürütülecektir. Elektronik başvurular 5. Ve 7 Ekim 2020.

İnternette yayınlanan adayların staj sonuçları sayfasında kayıt tarihleri ​​yer alacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların başvuru süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları gerekmektedir. Bu süre içinde başvuru sürecini tamamlamayan veya tamamlamayan adaylar başvuru haklarını kaybedeceklerdir. Kayıt süreci ile ilgili detaylı bilgi 2020-YKS Yüksek Öğretim Kontenjan ve Program Kılavuzunda yer almaktadır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir