İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yaşlı adam karantinada oğluna ekmek getirirken önlemlere uymayanları görünce ağladı.

Korona vakalarının arttığı illerden Bursa’da sokaklardaki kalabalık ve maske takmayanlar endişe yarattı. Kurallara uyulmadığını görünce gözyaşı döken Kamil Aslan, “Bu yaşta karantinada olan 51 yaşındaki oğluma gittim ve kurallara uymadığı için ekmek aldım.” Dedi.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün açıkladığı günlük vaka sayısı kamuoyunda tedirginlik yarattı. Günlük vaka sayısının 28 bin 351’e ulaştığını belirten Bakan Koca, Bursa’da vaka sayısının arttığına dikkat çekerek önlemlerin daha dikkatli takip edilmesini talep etti.

“TOPLAYAMIYORUM.”

Tüm uyarılara rağmen Bursa’nın cadde ve meydanlarındaki kalabalık dikkat çekti. Kent Meydanı’nda çenelerinde maskeleriyle yürüyen pek çok kişi, polisin kontrol ettiğini görünce onları düzeltti. Meydanda maskesiz yürüyen kişinin “Kalp rahatsızlığım var daralmaya gelemem” demesi dikkat çekti.

“Oğlum için ağlayarak ekmek aldım”

Vaka sayısındaki artışa rağmen vatandaşın kurallara uymadığını ve bu durumdan dolayı çok zorlandığını anlatan Kamil Aslan, ağlayarak oğluna karantinada ekmek almak zorunda kaldığını söyledi. Aslan, “Halkımız asla akıllı değildir. Çenenizdeki veya kolunuzdaki maskeye bakarsınız. Allah korusun bu millet doktorlar tarafından da korunur ama doktor hiçbir şey yapamaz. Oğlum fakülte müdürü 15 gün karantinada kaldı ve “Baba bana ekmek getir” diyor. Biliyor musun ağladım 76 yaşındayım oğluma hizmet ediyorum neden insanlar birbirini korumadığı için yapacak hiçbir şeyi yok, hayatını seven kurallara uymalı. Benimle ilgilenmeliyim oğlum “dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir