İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vanlı aileler HDP binası önünde oturma eylemi başlattı

Çocukları terör örgütü PKK tarafından HDP üzerinden kaçırılan aileler, Diyarbakır’ın ardından Van’da oturma eylemi başlatarak çocuklarını talep etti.

Diyarbakır HDP İl Müdürlüğü binası önünde, çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan ailelerin mücadelesi uzun süre devam etti.

HDP’nin Diyarbakır’daki cumhurbaşkanlığı binası, ailelerin çocuklarını istediği dönemde tadilattan geçtiği gerekçesiyle kapatıldı ve aileler bunun kaçış olduğunu söyledi.

VAN’DAKİ AİLELER DE DİRENİYOR

Diyarbakır’dan sonra Van’daki aileler de terör örgütü PKK için çocuklarının kaçırılmasına direnmeye başladı.

Van’da çocuklarının dağda kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan aileler, partinin İl Müdürlüğü binası önünde oturma eylemi başlattı.

Cumhuriyet Caddesi’nde bir araya gelen 7 aile, çocuklarının ellerinde pankartlarla olmasını istedi.

“ÇOCUKLARIMIZ HERKESİN KÖTÜ OLMAYACAK”

“Yanımızda düşünmeye yetecek kadar”, “Çocuklarımız kimsenin rehini olmayacak”, “Van anneleri evlatlık nöbeti”, “Çocuklarımızı istiyoruz” tabelalarını taşıyan aileler, İl Müdürlüğü binasına yürüdü, aleyhine sloganlar attı. terör örgütü PKK ve HDP.

Binanın penceresinden bakan HDP’lilere tepki gösteren aileler oturma eylemi başlattı.

8 YIL DÜĞÜNDEN HABER ALAMIYOR

Kızı Şerima’nın 8 yıl önce 13 yaşındayken dağa kaçırıldığını belirten anne Nazlı Sancar, çocuklarından yıllarca haber alamadığını söyledi.

Çocuklarıyla bir araya gelene kadar Van’da oturmaya devam edeceklerini belirten Sancar, şunları söyledi:

“Sonuna kadar kararlıyız, oğlumuz olmadan eylemlere son vermeyeceğiz. Oğullarımızı PKK ve hdp’den istiyoruz. Onlara karşı duruyoruz. 1.5 yıldır Diyarbakır’da hareket etmeye devam ediyoruz. Ondan sonra da bu eylemlerimizi devam ettireceğiz. Eylemimiz Türkiye’ye ışık olacak Ya zafer ya ölüm.

9 YAŞINDAKİ ÇOCUK KAÇIRILDI

Çocuğu 9 yaşındayken dağa kaçırılan Eyüp Baran, “Çocuğumu evin önünden kaçırdılar. 6 yıldır arıyorum ama vermediler. Alamadım. Ölü ya da diri hakkında bilgi. HDP’den ve PKK’dan çocuğumu istiyorum. Bu eylem devam ediyor. Çocuklarımızın kaçırılmasından HDP sorumlu. Onların haberi olmadan onları almadılar. ” . ” O konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir