İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TBMM’de CHP’li vekilden tabutla basın toplantısı

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Hatay’da koronavirüs vakalarındaki artışa dikkat çekmek için TBMM’ye tabut getirdi.

Hatay’ı Çin’in Wuhan kentine benzeten CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal parlamentoda yaptığı konuşmada, Çin hükümetinin Wuhan için uyguladığı olağanüstü tedbirlerin Hatay için uygulanmasını talep etti.

Türkiye’de bir başka ilde vakalarda artış olduğu ifade edilen Topal, Fahrettin Koca açıklamasına göre Hatay’da vakaların yüzde 125 arttığını söyledi.

“HATAY’DA DÜŞÜM YOK”

Topal, “10 Eylül-10 Aralık arasında ölüm sayılarına baktık, yüzde 400 artış var. Sayın Bakan, vakaların artması için ‘Radyasyon ekibini artırdık, yoğun bakım yatak sayısını artırdık. , PCR test cihazını artırdı. ‘ Dedi. Hatay’da düşüş yok. “Diye konuştu.

“İNSANLAR KARANTİNAYA BAŞVURUYORUZ”
Hatay’ın 11 milletvekilinden 6’sının, ildeki bazı idarecilerin, sağlık çalışanlarının ve çok sayıda vatandaşımızın koronavirüse yakalandığını belirten Topal, “Vatandaşlarımız cenazelerini almak için gazhanede bekliyor. Yoğun bakıma ihtiyacı olan vatandaşlarımız bekliyor. satır. “Ağır hasta yükü çok ağır.” Varsa çözüm nedir? İnsanlar çaresiz. İnsanlar karantina uygulanmasını istiyor. Ama karantina koşulları da var. Vatandaşlarımız, esnafımız, çiftçimiz, tarım işçilerimiz, öz -İşverenler, kiracılar ve bir çok vatandaşımız ekonomik olarak zor. Vatandaşlarımıza ekonomik destek verilerek karantina uygulanmalıdır. “

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir