İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Son dakika … Prof.Dr. Uğur Şahin tarih verdi! Olağanüstü koronavirüs açıklaması

Son dakika … Prof.Dr.Uğur Şahin tarih verdi! Olağanüstü koronavirüs açıklaması
Son dakika haberine göre; Koronavirüse karşı ilk başarılı aşıyı yazan Almanya merkezli BioNTech CEO’su Prof.Dr.Uğur Şahin, İngiliz BBC programı Andrew Marr Show’da çok eleştirel açıklamalarda bulundu.

Dr. Uğur Şahin; “Bir bilim insanı olarak, diğer virüslerden şu ana kadar gördüklerimizden dış değerlemeyi (sonuçların genişletilmesi, adaptasyon) önlemede yüksek bir etkiye sahip olmayı umuyorum,”

-Şahin, “Böylesine etkili bir aşı ile insanlar arasındaki bulaşmanın belki yüzde 90 değil yüzde 50 azalacağına çok eminim. Ancak bunun bile aşının yaygınlaşmasında dramatik bir düşüşe neden olacağı unutulmamalıdır. salgın.

Aşının tepkisine bağlı olarak her yıl, iki yılda bir veya beş yılda bir yapılması gerekebileceğini vurgulayan Şahin, “Bu kış zor olacak. Bununla yapılacaklar üzerinde büyük bir etkimiz olmayacak. Kış aşısı yıl başında dağıtmaya başlayacağız ”dedi.

Prof.Dr.Şahin, tüm dünyada izlediği açıklamalarına şöyle devam etti:

– Bu yaza kadar büyük bir etki olmayacak. Enfeksiyon oranı düşeceği için yaz bize yardımcı olacaktır. Mutlaka gerekli olan, ilkbaharda veya sonbahardan önce yüksek bir aşılama oranına ulaşmamızdır.

– Bu, tüm yaz aşılarının önümüzdeki sonbahardan önce tamamlanmasıdır. Bunun olacağından eminiz; çünkü birçok aşının tedarikinin artırılması istendi; Yani gelecek yıl normal bir kış geçirebiliriz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir