İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitim için tarih verdi!

Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitime geçişin detaylarına ilişkin açıklama yaptı. Selçuk, “15 Şubat Pazartesi günü eğitime başlıyoruz. Köy okullarımızı tüm sınıflarda yüz yüze ve tam gün açıyoruz. Sınav dönemindeki öğrencilerimiz de 1 Mart’ta tam zamanlı olarak açılacak. 1 Mart’ta başlayacak yüz yüze eğitim zorunlu olmayacak, devamsız sayılmayacak. ”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2020-2021 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde yüz yüze eğitime geçişin detaylarına ilişkin bir basın açıklaması yaptı. Bakan Selçuk, köy okulları ve anaokullarının 15 Şubat’ta yüz yüze eğitime başlayacağını duyurdu.

Selçuk, “İlköğretim okullarımızı 1 Mart Pazartesi günü tüm sınıflarda açmaya karar verdik. İlkokul öğrencilerimiz haftanın 2 günü seyreltilerek eğitimlerine devam edecekler. Özel eğitim okullarımız ve sınıflarımız hizmet vermeye başlayacak. Özel ihtiyaçları olan öğrenciler için eğitim. ‘inci ve 12’nci sınıf öğrencilerimize kapılarını açacak’ dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un açıklamalarından satırbaşları şöyle;

Örnekler arasında ülkelere verilere dayalı olarak eğitim alanında uygulamalar ile Türkiye mihrak tedbirleri açısından belirtmiştim diyebilirim. 10 bin ders videosu ve 10 milyon saat canlı dersle sıra dışı bir performans yaşadık.

KÖY OKULLARI YÜZÜNDE VE TAM ZAMANLI

Daha önce takvimimizde de belirttiğimiz gibi 15 Şubat Pazartesi günü 2. yarıyıla başlıyoruz. Köylerimizde salgın olmadığı görüldüğü için her kademede yüz yüze ve tam zamanlı köy okulları açıyoruz. Salgın nedeniyle çocuklarımızın eğitimi daha fazla kesintiye uğramıyor. 15 Şubat’ta tüm bağımsız anaokullarını tam zamanlı açmaya karar verdik.

1 MART’TA İLKÖĞRETİM OKULLARI TÜM SINIF SEVİYELERİNE AÇILDI

1 Mart Pazartesi günü tüm sınıf seviyelerindeki ilkokullarımızı açmaya karar verdik. İlköğretim öğrencilerimiz haftada 2 gün seyreltilerek eğitimlerine devam edecekler.

ÖZEL EĞİTİM OKULLARI EĞİTİME AYRICA BAŞLAR

Özel eğitim okullarımız ve sınıflarımız, özel ihtiyaçları olan öğrencilere eğitim vermeye başlayacaktır.

8. VE 12. SINIFLARA DA KAPILARI AÇIYOR

1 Mart tarihinde okullarımız, sınav dönemine giren 8. ve 12. sınıf öğrencilerimize kapılarını açacak. Sınavlara verimli bir şekilde hazırlanmaları ve öğretmenleri ile bire bir çalışmaları çok önemlidir.

Bu nedenle öğrencilerimiz 1 Mart’ta tam zamanlı eğitimlerine başlayacak ve Bilim Kurulu’nun belirlediği şartlar çerçevesinde dersliklerde yerlerini alacaklardır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir