İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Son dakika haberi: Koronavirüs tedavisi gören Burhan Kuzu hayatını kaybetti

Son dakika bilgilerine göre eski Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu vefat etti.
Koronavirüse yakalanan anayasa avukatı ve eski AK Parti milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu hayata gözlerini yumdu.

Üç dönem AK Parti üyesi olan Anayasa avukatı Prof. Dr. Burhan Kuzu vefat etti. Yaklaşık iki haftadır özel bir hastanede koronavirüs tedavisi gören Burhan Kuzu 65 yaşındaydı.

HASTANEDEN AÇIKLAMA

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden AK Parti’de üç dönem milletvekili olan Anayasa avukatı Profesör Prof. Burhan Kuzu’nun tedavi altına alındığı Dr. Medipol Mega Üniversite Hastanesi de açıklama yaptı.

Hastaneden yapılan yazılı açıklamada, “Sn. Hastanemizin yoğun bakım ünitesinde COVID-19 tedavisi gören 22., 23. ve 24.Dönem Milletvekili ve Anayasa Komisyonu eski Başkanı Burhan Kuzu, yoğun çabalara rağmen ve bu akşam 04: 00’da kurtarılamadı. . Geçti. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevdiklerine başsağlığı diliyoruz ”dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN MESAJ

Burhan Kuzu’nun ölümünün ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, taziye mesajı yazdı:
“Bugün ölüm haberini aldığımız AK Partimizin kurucularından sevgili dostum Burhan Kuzu’ya Allah’tan rahmet, ailesine ve sevdiklerine başsağlığı diliyorum. Koronavirüs tedavisi gören tüm hastalarımıza Rabbimden acil şifalar diliyorum. ”

OKTAY BAŞKAN YARDIMCISI: DERİN BİR ŞARTLA ÖĞRENDİM

Başkan Yardımcısı Fuat Oktay, Burhan Kuzu için paylaştığı taziye mesajında, “Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonu Eski Başkanı değerli hocamız Prof. Dr. Burhan Kuzu’nun ölümünü derin üzüntüyle öğrendim. Yüce Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. ”

İLETİŞİM BAŞKANI: SAĞLIK DİLİYORUM

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Değerli bir siyasetçi ve avukat olan Prof. Dr. Burhan Kuzu’nun ölümünü üzülerek öğrendim. Ailesine ve sevdiklerine Allah’tan rahmet, başsağlığı diliyorum. Mekân cennet olsun” dedi.

CUMHURBAŞKANLIĞI KONUŞMACISI KALIN’DAN BURHAN KUZU’NA BAŞKANLIK MESAJI

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Twitter hesabından yayınladığı mesajda, “Kovid tedavisi gören Burhan Kuzu’yu bir süredir kaybettik. Allah’tan rahmet ve keder ailesine başsağlığı diliyorum” dedi.

BAŞKAN ŞENTOP’UN MESAJI

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Burhan Kuzu için taziye mesajı yayınladı. Şentop, Twitter hesabından yayınladığı mesajında, “İstanbul Hukuk Fakültesi hocamız; 22., 23., 24. ve 26. dönemler AK Parti İstanbul Milletvekili kardeşimiz Burhan Kuzu’nun öldüğünü büyük üzüntüyle öğrendim. Kovid-19’a. Kederli ailesine sabır diliyorum. Mekân cennet olsun ”dedi.

AK PARTİ’den BURHAN KUZU’ya taziye mesajı

AK Parti Genel Merkezi’nden Burhan Kuzu için taziye mesajı yayınlandı.

Partinin Twitter hesabındaki mesajda “22., 23., 24. ve 26. dönem milletvekilimiz ve partimizin kurucularından Prof. Dr. Burhan Kuzu tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu. dua ediyoruz. “ifadeleri kullanıldı.

BAKAN ALBAYRAK’IN BAŞ SAĞLIK MESAJI

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da Burhan Kuzu’nun ölümünün ardından yaptığı paylaşımda şu açıklamaları paylaştı:
“İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn”
Partimizin kurucularından olan kardeşimiz Burhan Kuzu’nun ölüm haberini üzüntüyle öğrendim.
Kederli ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum.

SAĞLIK BAKANI KOCA’NIN SAĞLIK MESAJI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Parti eski milletvekili Burhan Kuzu’nun ölümü ile ilgili, “Değerli siyasetçimiz, avukat kardeşimiz Prof. Burhan Kuzu’yu 17 Ekim’den beri tedavi gördüğü Covid-19 nedeniyle kaybettik” dedi. Topluluğumuza başsağlığı diliyorum. Salgın bizi akrabalarımızdan, yeri doldurulamaz insanlardan ayırmaya devam ediyor. ”

AK PARTY STEEL: ÇOK ÜZGÜNÜZ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Çok üzgünüz. Çok değerli Burhan Kuzu hocamızı kaybettik. Allah’tan rahmet diliyoruz. Yer cennet olsun.”

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir