İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Son Dakika: Gara’nın Ankara’dan ABD’ye tepkisi! Büyükelçi Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı

Son dakika: ABD Büyükelçisi bugün Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı ve ABD’nin Gara açıklamasına tepki ifade edildi. Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, “tepkinin ABD Büyükelçisine en güçlü şekilde iletildiği” belirtildi.

ABD’nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield, ABD’nin Gara’da 13 Türk vatandaşının şehit olmasına ilişkin açıklaması için Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı.

“YANITIMIZ EN GÜÇLÜ ŞEKİLDE KONUŞULDU”

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, “ABD Büyükelçisi Satterfield bugün Bakanlığımıza çağrıldı ve ABD açıklamasına tepkimiz en sert şekilde ifade edildi.”

AK PARTİ’DEN ABD’YE TEPKİ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de ABD’nin skandal açıklamasına tepki gösterdi. Çelik, “İttifak ilişkilerine taban tabana zıt olan ABD açıklaması utanç vericidir” dedi. ifadeleri kullandı.

“HABER DOĞRUYSA” DİYOR

ABD Dışişleri Bakanlığı, Gara bölgesinde 13 Türk vatandaşının şehit olmasına ilişkin açıklama yaptı. “ABD, Irak’ın Kürdistan bölgesinde Türk vatandaşlarının öldürülmesinden üzüntü duymaktadır. Türkiye’nin NATO müttefikinin yanındayız ve son çatışmada hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diliyoruz. Doğruysa Türk vatandaşlarının terör örgütü olduğu haberi. PKK’nın elinde öldürülen bu eylemi en güçlü şekilde kınıyoruz ‘ifadelerine yer verildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir