İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Son dakika … Ermenistan’da 3 günlük yas ilan edildi

Siyasi krizin sürdüğü Ermenistan’da istifa haberini yalanlayan Başbakan Nikol Paşinyan, 3 günlük yas ilan edildiğini duyurdu.
Azerbaycan ile Ermenistan arasında imzalanan ateşkes anlaşmasının ardından Dağlık Karabağ’da işgal ettiği toprakları kaybeden Ermenistan’da siyasi kriz devam ediyor. Muhalefet, Başbakan Nikol Paşinyan’ın istifasını talep ederken, Rus ve Ermeni medyasında Paşinyan’ın istifa ettiği iddiaları gece gündeme geldi.

Sabah kamera karşısına geçen Nikol Paşinyan istifa etmediğini belirterek, “Halkın oyları ile geldim ama yeni bir seçimde halk beni seçmezse giderim” dedi. ve muhalefete mola verin.

Siyasi koridorlar hala aktifken, Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan parlamentonun olağanüstü toplanması çağrısında bulundu. Muhalefetin sürekli baskısı altında olan Paşinyan yeni bir adım atmaya ve baskıyı atmaya çalışıyor.

YOLCU DEĞİŞİMİ YAPILACAK

Nikol Paşinyan yeni söylem ve suçlamalarla Başbakan konumunda kalmaya çalışırken sabah saatlerinde kamera karşısına geçerek Azerbaycan’ı suçladı. Paşinyan, Dağlık Karabağ’da Ermeniler değil Azerbaycan askerlerinin saldırı düzenlediğini savunarak, “Azerbaycan’ın eylemleri kışkırtıcıdır ve Dağlık Karabağ’daki Rus Bar Gücü misyonlarının yetersiz olduğunu göstermeyi amaçlamaktadır” dedi. Ayrıca ateşkes anlaşmaları gereği tutuklu değişimi yapacaklarını belirten Paşinyan, Azerbaycanlı tutsakları göndermeye hazır olduklarını belirterek, “Tutukluların yakın gelecekte dönüşüne hazırlanıyoruz.

3 GÜNLÜK YAS AÇIKLADI

Başbakan Paşinyan, ülkedeki kutuplaşma ve kendisine karşı istifa baskısının ardından yeni bir karar açıkladı. Paşinyan, aldığı kararla 19 Aralık’tan itibaren ülkede 3 günlük yas ilan ettiklerini açıkladı. “19 Aralık, çatışmaların sona ermesinin 40. günüdür. “19 Aralık itibarıyla Ermenistan’da 3 günlük yas ilan edilecek ve Cumhuriyet Meydanı’nda farklı anma etkinlikleri düzenlenecek” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir