İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Son dakika … Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan aşı açıklaması: Sağlık için ne gerekiyorsa yapacağım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun üzerine sert sözlerle yüklenen Erdoğan, “Adap diye bir şey var. Onun yerini bilmeye ihtiyacı var. Bu ülkede Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanlığı ile nasıl konuşulur, nasıl mesaj verilir, bilmeli bu.” ifadeleri kullandı. Aşılama konusunda BionTech CEO’su Uğur Şahin ile görüştüğünü söyleyen Erdoğan, “Mesele sadece Çin değil, Rusya ile Çin dışında görüşmeler var. Şahsen aşı yaptırmakla ilgili herhangi bir sıkıntım yok. sağlığımızı korumak için ne gerekiyorsa yapacağız. “dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cuma namazını Ayasofya-i Kebir Camii-i Şerifi’de kıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cumhurbaşkanlığı İletişim Müdürü Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ve Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan da eşlik etti.

Cuma namazını Mescid-i Aksa İmamı Şeyh İkrime Sabri’nin kıldırdığı öğrenildi.

Erdoğan, Cuma namazının ardından basının sorularını yanıtladı.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

KILIÇDAROĞLU’YA HAKARET DAVASI

“Şu anda Cumhurbaşkanlığı görevinde olan bir kişi olarak öncelikle bu kişiden eleştiri yerine hakaret düzeyine yükselen ifadeleriyle hukukta hesap sorulması gerekiyor. Gerçekten avukatlarım bu kişiden hukuk departmanında ne isteniyorsa hesap vermesini istiyor, durum bu, namus denen bir şey var onun yerini bilmek gerekiyor. Cumhurbaşkanıyla, bu ülkedeki Cumhurbaşkanlığı ofisi ile nasıl konuşulur, hangi mesajlar verilmeli verilmeli, bilinmelidir.

Taciz skandalı

Her zaman temiz belediyecilik ve etik belediyecilikten bahseden bu şahıs, maalesef seçtiği kadroyla silahsızlık pratiğini ortaya çıkardı. Hatta daha da ileri gidiyorum … Şu anda İstanbul İl Başkanı olan hanımefendi çok ciddi bir cezai durumla karşı karşıya. İstinaf’ta. Buradan ne çıkacağı belli değil.

CHP’nin itirazı bir zamanlar ortadan kalktı. Şiraz’dan çıkan siyaset anlayışı ile CHP yönünü kaybetti. Bu saatten sonra bu yöne gitmek çok ama çok zor.

Bu dönemde terör örgütleriyle kol kola yürüyen bir CHP ile tanıştık.

Önümüzdeki dönemde kendilerini toparlayamayacaklarına inanıyorum.

AŞI KONUSU

(Türk çiftin geliştirdiği aşıyı İngiltere onayladı. Çin’den de sipariş verdik. Aşıda çeşit olacak mı? Aşı yaptıracak mısınız?) Kesinlikle çeşitlilik var. Uğur Bey ile şahsen görüştüm ve bakanımız da görüştü. Mesele sadece Çin değil, Rusya ile Çin dışında da görüşmeler var. Konu ile ilgili olarak, aşı olmakta şahsen herhangi bir problemim yok. Burada sağlık tehlikede. Elbette sağlığımızı korumak için ne gerekiyorsa yapacağız.

Umudumuz vatandaşlarımızı bir an önce bu beladan kurtarmaktır.

FRANSA’NIN SKANDAL KARARI

Sorunuz çok, çok alakalı. Öncelikle MINSK bir arabulucu gruptur. Böylesine bağlayıcı olmayan bir yol kullanmaya başlaması anlamlıdır. Bir zamanlar Fransa’nın arabulucu kimliği çoktan ortadan kalktı. Neden? Arabulucusunuz. Macron, Fransa için beladır. Fransa çok tehlikeli bir dönemden geçiyor. Umudum, Fransa’nın Macron belasından bir an önce kurtulacağıdır. Aksi takdirde “sarı yelekliler” den kurtulamayacaktır. Sarı yelekler daha sonra kırmızı yeleklere dönüşebilir. Böyle bir sorunla karşı karşıya.

Bakanlar arasında da olumsuz kararlar var. Şimdi sevgili kardeşim Aliyev’in Fransızlara bir tavsiyesi vardı. ‘Ermenileri bu kadar seviyorlarsa Marsilya’yı Ermenilere versinler’ dedi. Ben de aynı tavsiyeyi veriyorum. Karabağ, Azerbaycanlı kardeşlerimizin ülkesidir. Bu yerler 28 yıldır işgal altında. ABD’de Rusya bunu kabul ediyor. Fransa da bunu kabul etti. Azerbaycanlı kardeşlerimiz karınlarını kendileri kesti. İyi şanslar diyoruz. Salı günü şansım olursa eşimle oradaki törenlere katılacağım.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir