İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Son dakika … Bu uygulama, tarih koronavirüs aşısı olabileceklerini söylüyor!

Birleşik Krallık’ta Omni virüs hesaplayıcısı adlı bir uygulama, yaşınıza, sağlığınıza ve yaptığınız işe göre aşı olabileceğiniz tarihi tahmin eder. Yapılan tahminler, koronavirüs aşı uygulaması hakkında da ilginç verileri ortaya çıkardı.
Uygulama, kişisel bilgilerinizi girerek koronavirüs aşısı kuyruğunda önünüzde kaç kişinin olduğunu tahmin eder.

Pfizer / BioNTech aşısı, virüs bulaşma riski en yüksek olan sağlık çalışanlarına öncelik verilerek 8 Aralık’ta uygulanmaya başlandı.

Geliştirilen uygulama kişisel bilgileri detaylı olarak girerek% 70 doğrulukla tahmin edebilmektedir. Uygulamaya göre İngiltere’de haftada 1 milyon kişi aşılanacak. Bu açıdan uygulamanın oldukça iyimser bir tahmin verdiği iddia edildi.

8 Aralık’tan beri ülkede ortalama 200.000 aşı yapıldı. Uzmanlara göre bu aşılama oranı ile ülke nüfusunun tam aşılanması 15 yıl sürüyor.

Uygulamanın tahminine göre genç ve sağlıklı bir yetişkin, 2021 Haziran ayı sonuna kadar ve en geç Eylül ayı ortasına kadar koronavirüs aşısı yaptıramayacak.

Uygulama, kuyrukta yaklaşık on milyon kişi varken önünüzde kaç kişinin olabileceğini bile ortaya çıkaracak kadar ileri gider.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir