İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Son dakika … Bill Gates korkutucu uyarı: felaket geliyor! 1 Nisan 2021’e kadar 200 bin kişi …

Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, Amerika Birleşik Devletleri’nin koronavirüs salgınında çok zor bir aşamayla karşı karşıya olduğu ve önümüzdeki dört ila altı ayın en ölümcül dönem olabileceği konusunda uyardı. Şimdiye kadar aşı geliştirme ve hastalıkla mücadele çalışmalarına 1,75 milyar dolar katkıda bulunan Gates, aşı hakkında da konuştu.

Gates CNN’e verdiği demeçte, “Önümüzdeki dört ila altı ayın pandeminin en kötü dönemi olabileceğini söylediğim için üzgünüm.”

Gates, “IHME (Sağlık Ölçümleri Değerlendirme Enstitüsü) tahminleri 1 Nisan 2021’e kadar 200.000 kişinin daha ölebileceğini gösteriyor. Maske ve sosyal mesafe kurallarına uyarsak bu ölümlerin çoğunu önleyebiliriz” dedi.

ABD’nin salgını daha iyi yönetebileceğini düşündüm. 2015 yılında tahminlerimi yaparken ölü sayısının daha yüksek olacağından bahsetmiştim.

Virüs, şimdi olduğundan daha ölümcül olabilir. En kötüsü olmadı. Ancak salgının ABD ve dünyadaki ekonomik etkisi beş yıl önce tahminlerimi aştı.

‘ABD bencil davranmamalı’
ABD Başkanı Donald Trump’ın aşı dağıtımında Amerikalılara öncelik verme kararıyla ilgili bir soruyu yanıtlayan Erdoğan şunları söyledi:

“ABD tüm insanlığa yardım etmeli. Dünya ekonomisinin geri dönmesini istiyoruz. Ölümleri en aza indirmek istiyoruz.

Bill Gates, “Tüm aşıların kapasitesini artırmamız gerekiyor. Önümüzdeki aylarda onaylanması daha kolay olan birkaç aşı daha olacak.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir