İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Son dakika: Altın alıp satmanın zamanı geldi mi? Altın fiyatlarındaki düşüş devam edecek mi?

Uzman İsim İslam Memiş uyardı: Doğru zaman değil
Son dakika haberi … Son dakika kuyumcular dinamizm yaşıyor. Altın fiyatlarındaki düşüş hızlandı. Öyleyse altınla alıp satmanın zamanı geldi mi? Bu altın almalı mı yoksa satmalı mı? Bir gram altın ne kadar? Bir ons maliyeti ne kadar? Cumhuriyet altını ne kadar? Kapalıçarşı’da fiyatlar nasıl? Ne kadar fark var? Gümüş düşecek mi? A Haber muhabiri Emirhan Ergen detayları aktardı. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, A Haber’in canlı yayınında yatırımcılara önemli tavsiyelerde bulundu.

Tailmen’in son kuyruğunda hareketlilik var. Altın fiyatlarındaki düşüş hızlandı. Öyleyse altınla alıp satmanın zamanı geldi mi? Bu altın almalı mı yoksa satmalı mı? Bir gram altın ne kadar? Çeyrek altın fiyatı nedir? Bir ons maliyeti ne kadar? Cumhuriyet altını ne kadar? Kapalıçarşı’da fiyatlar nasıl? Ne kadar fark var? Gümüş düşecek mi? A Haber muhabiri Emirhan Ergen detayları aktardı. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, A Haber canlı yayınında yatırımcılara önemli tavsiyeler verdi.

CUMHURİYET TARİHİNİN EN ÜST SEVİYESİNİ GÖRÜN

İki hafta önce gram altın fiyatı 540 TL ile cumhuriyet tarihinin en yüksek seviyesine çıktı. 7 Kasım’dan bu yana iki haftalık bu işlem gram altın 92 lira değer kaybetti.

.

MERKEZ BANKASI’NIN FAİZ KARARI NASIL ETKİLENDİ?

Dün 448 liradan dolayı gerileyen gramın altında yüzde 20 değer kaybı yaşandı. Merkez Bankası’nın faiz kararından sonra yüzde 3,5’lik bir değer kaybı daha. Bugün biraz daha iyileşmek istiyor.

.
YATIRIMCI GÜLÜMSEME YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Gram altın / TL fiyatındaki bu düşüşlerin kısa vadede gerçekleşmesi için net bir fikir göremiyoruz. Önümüzdeki 3 ay gram altın / TL yatırımcılarının yüzünü güldürmeye devam edeceğini öngörüyoruz.

.

NEDEN?

Çünkü burada Avrupa’dan gelen yeni teşvik paketiyle ilgili bir açıklama var. Finansal destek programının uluslararası piyasalarda altın üstü fiyatını yine 2 $ olarak tahmin edebileceğini tahmin ediyoruz.

.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir