İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Siirt’te Yaşıyan 46 Yaşındaki Burhan Canpolat Çocukluk Hayali Olan Uçan Arabasını Yaptı.

Siirt’te yaşayan 46 yaşındaki Burhan Canpolat, çocukluk hayali olan uçan arabayı yapmak için farklı yerlerden parçalar topladı. Nihayet uçan arabasını alan Canpolat, ilk denemesinde arabasını uçurmayı başardı.

Siirtli 46 yaşındaki Burhan Canpolat, küçük yaşlardan itibaren uçan araba yapmayı hayal ediyordu. Bir süre sonra Canpolat kollarını sıvadı ve etrafından topladığı parçalarla uçan arabasını yapmaya başladı.

Yaklaşık 1 yılda topladığı parçalarla uçan bir araba yapan Canpolat, deneme ortamı yarattı. Haftanın 3 günü çalışarak uçan arabasını tamamlayan Canpolat, çocukluk hayalini arabasını uçurarak gerçekleştirdi.

Uçan arabasına Ayyıldız adını verdi

Araca Ayyıldız adını veren Canpolat, haftanın 3 günü çalıştığını ve bir yılda tamamladığını söyledi. Hayalindeki arabayı uçurmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Canpolat, “Geçen sene bir uçan araba projemiz vardı. Çamaşır makinesi motorlarından yola çıktık. Sonunda uçan arabamızı tamamladık. Tabii ki mevcut motorları da buradan getirdik. yurt dışı.

Kabini tamamen kendim yaptım. Kaynakları, yazılımı ya da kurulumu fark etmez, tüm işçilik, çizim ve çizim bana ait. Uçan arabamız tek kişiliktir. Bundan iki veya dört tane yapacaktım. Mali imkanım olmadığından şimdilik yaptım. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve yetkililerden projemi geliştirmeleri için destek bekliyorum. “Dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir