İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Selçuk Bayraktar paylaştı! Akıncı testlerine devam ediyor …

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar sosyal medya hesabı Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “AKINCI testlerine devam ediyor… Bugün ilk kez; Yer Kontrol İstasyonunun bulunmadığı uzak bölgeye tamamen otonom iniş ve kalkışları başarıyla gerçekleştirdi. Göklerimizde Özgür ve Özgür … ” ve AKINCI’nin test görüntülerini paylaştı.

BAYKAR’ın yerli ve milli imkânlarla geliştirdiği Bayraktar AKINCI TİHA (İnsansız Saldırı Aracı) 4 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilen test kapsamında bir ilki gerçekleştirdi. yer kontrol istasyonu (YKI) olmadan uzaktaki meydandan kalkış.

YKİ’nin olmadığı meydanda bir aşağı bir yukarı gitti

Çorlu Havalimanı Komutanlığı’nda bulunan Bayraktar AKINCI Uçuş Eğitim Merkezi’nde test çalışmaları devam eden Bayraktar AKINCI TİHA, başka bir pistte iniş-kalkış kabiliyetini test etmek için ortalama 20 bin feet irtifada yapılan sistem tanımlama testlerinin ardından yer kontrol istasyonu (YKI) olmadan. uzak kareye ulaştı. AKINCI, GCI’nin bulunmadığı meydanda tam otonom iniş ve kalkışları başarıyla tamamlayarak bir ilki gerçekleştirdikten sonra Çorlu’ya döndü.

“Uzak meydana inmeyi denedik”

Test faaliyetini yöneten Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, “AKINCI Prototip 1 uçağımız ilk olarak Çorlu’dan havalandı” dedi. Orta irtifada sistem tanımlama testlerimizi gerçekleştirdik. Ondan sonra uzak meydana inmeyi denedik. Önce yaklaştı, alçaktan pas geçti ve ikinci denemede tekerleklerini piste koydu ve tekrar ayağa kalktı. Şimdi Çorlu’ya dönecek. “Ülkemize ve milletimize bol şans.”

İlk uçuş 6 Aralık 2019’da yapıldı

Bayraktar AKINCI TİHA 6 Aralık 2019 tarihinde ilk uçuşunu gerçekleştirdi. İlk teslimatın yıl sonuna kadar gerçekleştirilmesi planlanan Bayraktar AKINCI TİHA projesinin üçüncü prototipinin entegrasyon süreci Baykar National S / İHA Ar-Ge ve Üretim Merkezi. Üçüncü prototip, entegrasyon tamamlandıktan sonra test uçuşları gerçekleştirmek için Çorlu Havalimanı Komutanlığına gönderilecek.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir