İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Rusya Devlet Başkanı Putin ekonomik yönetimi eleştiriyor: Bana bir peri masalı anlatıyorsunuz

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, gıda fiyatlarında son dönemde yaşanan artış nedeniyle Rusya ekonomi yönetimini eleştirdi. İşsizliğin artması ve gelirlerin düşmesi koşullarında temel ürünlerin pahalı hale geldiğini belirten Putin, “Bana bir peri masalı anlatıyorsun. Bu konu şaka değil, hemen harekete geçilmesi gerekiyor.” Dedi. dedim.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, hükümet yetkilileriyle yaptığı görüşmede Rusya’da şeker, ayçiçek yağı ve sebze gibi temel gıda ürünlerinde son dönemde yaşanan fiyat artışlarını değerlendirdi.

“ŞAKA DEĞİL, HEMEN ADIM ATILMALIDIR”

Putin, “Artan işsizlik ve düşen gelir koşullarında temel ürünler pahalı hale geliyor. Bu bir şaka değil, hemen harekete geçilmesi gerekiyor” diyerek ülkedeki gıda fiyatlarında son dönemde yaşanan keskin artışı eleştirdi. Rusların harcanabilir reel gelirinin yüzde 4,3 düştüğüne işaret eden Putin, “Şeker fiyatları yüzde 71 arttı. İnsanlar temel gıdaya harcayacak paraları olmadığı için kendilerini sınırlıyorlar. Yetkililer ne yapıyor? Bu değil mi? bir şaka, hemen harekete geçmek gerekiyor. ” O konuştu.

“Bana masalları söyle”

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanı Maksim Reşetnikov’un “Durumu takip ediyoruz” sözlerine tepki gösteren Putin, “Şeker fiyatları aylardır artıyor, ‘takip ediyoruz” dedi. Artan işsizlik ve düşen gelir koşulları altında, temel ürünler pahalı hale gelir. Bana bir peri masalı anlatıyorsun. Yine bu konularda toplantı yapacak mısınız, ne yapacaksınız? “” Sovyetler Birliği’nde her şey vardı ama herkese yetmiyordu. Artık insanlar, piyasada gördüğümüz fiyatlardan belirli ürünleri satın almak için yeterli paraya sahip olmayabilir. Putin geçtiğimiz hafta fiyat artışlarıyla ilgili yaptığı açıklamada Rusya Başsavcılığı, şeker fiyatlarının yüzde 71,5, ayçiçek yağının yüzde 23,8 ve un fiyatlarının 12,9 arttığını açıkladı. yüzde.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir