İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Profesör Doktordan Yeni Yıl Uyarısı

otellerin yılbaşı programları için vatandaşlara mesaj gönderdiği konusunda uyarıda bulundu: “Yılbaşı şenlikleri birleştirilirse o tsunamiler yine patlayabilir, daha çok canımızı yakabiliriz.

Bilindiği gibi son yayınlanan İçişleri Bakanlığı genelgesi ile 15 Aralık 2020’den 1 Ocak 2021 gece yarısına kadar restoran ve otellerde yılbaşı kutlamaları ve eğlenceler yasaklandı. Sadece otellerde değil, yılbaşı kutlamalarına izin verilmeyecek. ayrıca sokaklarda. Ancak bu yasağı kırmaya çalışanlar da var. Bunların başında 5 yıldızlı otellerimizin maalesef daha hassas olması bekleniyor.

OTELLERDEN NOEL DAVETLERİ

İstanbul Boğazı’ndaki oteller de dahil olmak üzere İstanbul’un 5 yıldızlı otellerinin birçoğu, İstanbul ve Anadolu’daki müşterilerine, “Gelin, bu sene otelimizde yeni yılı kutlayalım. Canlı müzik eşliğinde eğlenerek!” Mesajı gönderdiler. Öyle değil mi? Tabii ki doğru değil! Benim net ve net fikrim şudur: Ne tür önlemler alırsanız alın, ne kadar hassas olursanız olun, önemli değil. Otellerde yapacağınız o Yılbaşı eğlence programları, balolar, kutlamalar çok fazla değil 2 saat içinde bir “koronavirüs tatiline” dönüşüyor. Biliyorsunuz, İstanbul’daki COVID-19 tsunamisini çok çaba sarf ederek ve bin bir fedakarlıkla zor da olsa kontrol altına almış gibiyiz.

HAYATIMIZ DAHA FAZLA YANABİLİR

Otellerde yapılacak bu ve benzeri toplar veya başka mecralarda söz konusu olabilecek yasaklama girişimleri yılbaşı eğlencesiyle birleşirse o tsunamiler tekrar patlayabilir ve daha çok canımızı yakabiliriz. Daha fazla can kaybedebiliriz, beni uyar.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir