İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Pfizer CEO’su Bourla, neden korona aşısı yaptırmadığını açıklıyor: Öncelikli sağlık uzmanları, huzurevi sakinleri ve personel

Koronavirüs aşısını geliştiren şirketlerden Pfizer’in CEO’su Albert Bourla henüz aşı yapmadı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bourla, önceliğin sağlık çalışanları, huzurevi sakinleri ve personel olduğunu belirterek, “Daha önce aşı olmamaya kararlıyız” dedi.

ABD ilaç şirketi Pfizer ve Alman biyoteknoloji şirketi BioNTech tarafından geliştirilen koronavirüs aşısı ABD, Kanada ve İngiltere’de onaylandı. Pfizer’in CEO’su Alber Bourla, henüz koronavirüs aşısı almadığı halde konuyla ilgili bir açıklama yaparak, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) ile sağlık profesyonellerine, huzurevi sakinlerine ve personeline öncelik vermeyi kabul ettiğini belirtti. Ön saflarda sırasını bekleyecek ve “Daha önce aşı olmamaya kararlıyız” dedi.

GÜVEN ARTIRIRSA AŞILIRIM

Bourla, insanların aşıya olan güvenini artıracaksa önceden aşılanabileceğini de belirtti.

İNGİLTERE VE ABD AŞILDI

Gıda ve İlaç Dairesi’nden Cuma günü acil kullanım onayı alan aşı, Amerika’da ilk kez New York, Queens’teki Long Island Yahudi Tıp Merkezi’nde yoğun bakım hemşiresi olan Sandra Lindsay’e uygulandı. İngiltere’de ise 80 yaşın üzerinde iki kişi aşı oldu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir