İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Pandemide ev yapımı ve ambalajlı ürünlere olan talep arttı

Hijyenin ne kadar önemli olduğunun anlaşıldığı bu günlerde özellikle koronavirüs nedeniyle seyahat eden vatandaşlar ya ev yapımı ya da paketli yiyeceklere yöneldi. Kovid-19 nedeniyle dikkatli olduklarını söyleyen vatandaşlar, daha güvenli buldukları ürünleri tükettiklerini belirtti.

Pandemi sürecinde virüse karşı önlem almak isteyen vatandaşlar, oturmaktan yeme-içmeye kadar her şeye dikkat ettiler. Beslenme alışkanlıkları da bu yönde değişmeye başladı. Özellikle seyahat eden vatandaşlar, el değmeden paketlenmiş ev yapımı veya paketlenmiş yiyeceklere yöneldi. Bu dönemde sağlıklı atıştırmalık ürünlere olan talebin yüzde 300 arttığı kaydedildi. Tüketiciler seyahat ederken sandviç ve meyve salatası gibi paketli ve sağlıklı atıştırmalıkları tercih ediyor.

“MALZEME VE AMBALAJLARIN BAKIMIYORLAR”

Ambalajlı gıda üreten firma yetkilisi Müge Dursun, “Günümüzde tüketiciler iş, okul, seyahat gibi gündelik koşuşturmalar arasında kolayca ulaşıp hızlı tüketebilecekleri gıda ürünlerini tercih ediyor. Pandemi süreci ile birlikte daha sağlıklı üretilen ürünler hijyenik şartlar daha da önem kazanmıştır, özellikle ürünlerin üzerine son kullanma tarihlerinin yazılması, üreticilerin belirlenmesi, içlerinde hangi malzemelerin kullanıldığının anlaşılması ve uygun koşullarda ambalajlanması günümüzde büyük talep görmektedir.Tüketiciler bu noktalara dikkat etmektedir.

“HİJYENİK VE KALİTE ŞARTLARI ARAMA”

Gıda Mühendisi Yağmur Kalkan, “Ülkemizin içinde bulunduğu salgın dönem nedeniyle tüketicilerin üretimimize ilgisi ve ürünlerimiz arttı. Tüketicinin istediği hijyenik ve kaliteli ortamı sağladıkça ürünlerimize olan talep arttı. böylece üretimimizi artırmamıza neden oluyor. “Giderek artıyor” dedi.

VATANDAŞ DIŞARIDA YEMEK İÇİN TERCİH ETMİYOR

Şehirlerarası yolculuğa çıkan vatandaşlardan Aliye Koç (52), Bursa’ya gittiğini belirterek, “Pandemi döneminde evde yemek pişirip yiyoruz. Yolculukta dışarıdan yemek yemeye çalışıyoruz. ( 37) “Konya’dan geliyorum. Bugünlerde koronavirüs yüzünden dışarıda yemek yemeyi tercih etmiyorum. Kendim yaparım. Virüse karşı kendimi daha güvende hissediyorum. Dışarıdan almaktansa kendim yapmayı tercih ediyorum ”dedi. Yol üzerindeki bir benzin istasyonundan atıştırmalık alan İsmet Kıyak,“ Hoşuma gitti. Tatmin edici. Aynı zamanda taze. Bu ürünleri onun için tercih ediyorum ”diyen bir başka vatandaşımız Ali Yılmaz,” Marul gibi sandviçleri tercih ediyoruz. Onları doldurdukları için tercih ediyoruz “dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir