İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan son dakika yüz yüze eğitim kararı! 81 ile gönderilen metin!

Pek çok kişiyi endişelendiren Milli Eğitim Bakanlığı’ndan son dakika yüz yüze eğitim açıklaması geldi. Milli Eğitim Bakanlığı, özel eğitim kurumlarının sokağa çıkma yasaklarına, ruhsat, çeşitli kurslara ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerine uyulması şartıyla yüz yüze eğitime başlayabileceğini duyurdu. İşte detaylar … Türkiye’de milyonlarca insan yaşıyor son dakika eğitim gelişimi hevesle bekliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) çeşitli kurslar, özel eğitim kurumları, özel ulaşım hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursları, motorlu taşıt şoför kursları, iş makinası sürücü yetiştirme kursları, hizmet içi eğitim merkezleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ve mesleki eğitim merkezleri. Uyması kaydıyla yüz yüze eğitime başlayabileceği bildirildi.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran imzasıyla illere gönderilen mektupta, 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamındaki tüm özel öğretim kurumlarında 20 Kasım 2020-4 Ocak 2021 tarihleri ​​arasında yüz yüze eğitim tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi mevsim koşullarının da etkisiyle artan Kovid-19 salgınına. Öğretim faaliyetlerine ara verildiği hatırlatıldı.

Makalede, aynı kanun kapsamındaki özel eğitim kurumlarından çeşitli kurslar, özel ulaşım hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursları, motorlu taşıt şoför kursları, iş makinası sürücü yetiştirme kursları, hizmet içi eğitim merkezleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ve 4 Ocak 2021 tarihinde mesleki eğitim merkezleri. İçişleri Bakanlığı’nın 30 Kasım 2020 tarihli yazısında belirtilen sokağa çıkma yasaklarına uyulması kaydıyla yüz yüze eğitime başlayabileceği vurgulandı.

Özel eğitim kurslarında yüz yüze eğitime 15 Şubat 2021 tarihinde başlanmasının planlandığı belirtildi.

Yazıda, yüz yüze eğitime başlayacak özel eğitim kurumlarında eğitim süresi sonunda sınavların yapılacağı ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı kısıtlamalarına dikkat edileceği belirtildi. sertifika verin.

Öte yandan 5580 sayılı Kanun kapsamında faaliyet gösteren özel öğretim kurumlarından burs vermek isteyen kurumların burs verilecek öğrenci ve kursiyerlerin belirlenmesi için sınav süresi Mayıs ayı sonuna kadar uzatıldı.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitim konusunda umut verici bir açıklama yaptı. Selçuk, sosyal medya hesabından boş bir spor salonunun fotoğrafını paylaştı:

“Salgın sona erecek, okullarda sosyal mesafeli eğitimimize devam edeceğiz. Okullar arası voleybol oynayacağız ve aylardır boş olan okullarımızın spor salonlarında ilk servis atışını yapacağım. ‘De öğrenci olacak. her sandalye. Maçın sonunda düdük çalacağız. Öyle mi? “

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir