İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan son dakika açıklaması: 4 Ocak’ta okullar ve sınavlar …

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullarda eğitim sürecindeki son gelişmeler, uzaktan eğitim, yüz yüze eğitim ve sınav süreçleriyle ilgili canlı yayında son dakika açıklamalarda bulundu.

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanlığı’nda okullarla ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Yüz yüze eğitim 4 Ocak’ta açılacak mı? Bakan Selçuk, okullardaki son durumla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

YÜZ YÜZE EĞİTİM 4 OCAK’TA AÇILACAK MI?

Bu değerlendirmeyi ilgili kurumlarla yapıyoruz. Anaokulundan liseye kadar her öğrenciyi günlük olarak takip edebiliyoruz. Önümüzdeki hafta kabine toplantısında değerlendirilecek. Bu tür kararlar vermek, verilere tamamen bakmayı gerektirir.

Bu sadece sayılarla ilgili değil, sosyal davranışla ilgili farklı parametrelerle ilgili. Okulların açılıp açılmayacağına sadece vaka sayısına bakılarak karar verilmedi.

4 Ocak’ta bizim için umut verici bir tarih açıklamasında, okullardan mümkün olan en kısa sürede açıklama yapmaları için bir ricam var. Bütün bunlara bakıldığında 4 Ocak iyimser bir tahmin.

YARIYIL TATİLİ ÖNE ÇIKARILACAK MI?

Yarıyıl tatiline öncelik verme senaryolarından biri.

Sınavlar salgının seyrine göre gruplara ayrılabilir. Veya iş takvimi değiştirilebilir. 22 Ocak’ta çocuklara basılı bir karne vermek istiyoruz. Yüz yüze en az bir sınav yapmak istiyoruz. Yüz yüze en az bir sınav yapmak istiyoruz.

ÖĞRETMENLER NE ZAMAN AŞILACAK?

Öğretmenlerin mümkün olan en kısa sürede aşılanmasını sağlamak için çalışmalar devam etmektedir.

500 BİN TABLET PROJESİ

150 bin tablet dağıtıldı, Ocak ayında 500 bin hedefi var. İnternet desteği de dağıtılan tabletlerle sağlanmaktadır.

EBA’YA DENEYİMLİ ERİŞİM?

Mart ayından bu yana tek bir sorun var.

Anaokulu ve kreşlerin durumunun bir değerlendirmesi önümüzdeki hafta Bakanlar Kurulu toplantısında değerlendirilecek.

LGS VE YKS MÜFREDATI

EBA’nın içeriği arttı, artık yeterince kaynak var. Müfredatın tamamından sorumlu olmak bize gelen öneriler arasındadır. Bu karar bürokratik değil, eğitimcilerin ortak görüşüdür. Nisan ve Mayıs aylarında iyileştirici eğitimler aldık. Önümüzdeki 2 yıl için iyileştirici bir eğitim planımız var.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir