İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mesut Özil’in Fenerbahçe’den 3,8 milyon avronun altında kazanacağı kesin.

Fenerbahçe, Mesut Özil için yaptığı KAP bildiriminde maaş açıklamasına yer vermedi. Böylece 10 numaralı yıldızın maaşının 3,8 milyon avrodan az olduğu ortaya çıktı.

Fenerbahçe, Mesut Özil ile 3,5 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı. KAP’a açıklama yapılmadı. Fenerbahçe’nin 2014’te KAP’a geçtiği güncellemede; Yıllık garanti ücretinin brüt tutarı ve maç başına azami ücret, son yıllık gelir tablosunda satışların maliyetinin yüzde 5’i veya oyunculara yapılacak ödemelerin yüzde 5’ini aşan miktarlarda kamuoyuna duyurulmuştur. Toplam varlıklar, Kamuyu Aydınlatma Platformuna duyurulur.

YÖNETİCİ PROSEDÜRÜ AÇIKLADI

Fenerbahçe Kulübü Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Alper Pirşen’e göre; Fenerbahçe için 3,8 milyon avroyu aşan oyuncuların maaşları ve 4,4 milyon avroyu aşan test ücretleri için Borsa İstanbul’a açıklama yapma zorunluluğu bulunuyor. Böylelikle Fenerbahçe kasasından Mesut Özil için ödenmesi gereken toplam ücretin yıllık 3,8 milyon Euro’nun altında olduğu kesinleşti.

FENERBAHÇE’DEN ŞEKİL

Fenerbahçe, 3,5 yılda Mesut Özil için toplam 12 milyon euro ve 5 milyon euro imza parası alacak. Toplam 17 milyon euronun sadece 7 milyon eurosu Fenerbahçe’nin kasasından çıkacak. Ücretin geri kalanı sponsorlar tarafından karşılanacaktır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir