İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Köy muhtarından cami minaresine küfürlü açıklama! Yetmedi ve fırça sapıyla dövüldü.

Ardahan’ın Göle ilçesine bağlı Karlıyazı köyü muhtarının karantina döneminde dışarıdan çoban getirmek isteyen Sürmeli Kara’yı darp ettiği iddia edildi. Muhtar hakkında şikayette bulunan Kara, şahsın cami minaresine çıkarak küfür ve tehdit edici açıklama yaptığını söyledi.
8 Mart 2021 Perşembe günü meydana gelen olayda, 10 gün karantinaya alınan Karlıyazı köyündeki Muhtar Yıldırım Karakoç, Iğdır’dan çoban getirmek isteyen Sürmeli Kara’ya, “Çoban getirmeyin. Dışarıdan Vali ve Kaymakamlık izin vermiyor. Çobanlar köyden tutulacak. ” Bundan memnun olmayan muhtarın cami minaresinden küfür, tehdit ve aşağılayıcı açıklama yaptığı öne sürüldü.

ŞİKAYET

Bu durum üzerine Karlıyazı Köyü’nde yaşayan Sürmeli Kara, Göle İlçe Müftülüğü’nü arayarak, “Hayır kurumumuzla birlikte aldığımız mikrofonla küfür duymak istemiyoruz. Namazı duymak istiyoruz” diye şikayet etti. Müftü yetkililer, “Gerekli uyarıları yapacağız” dedi.

“TEHDİT EDİLDİ VE MANŞETLERİ YAĞLADI”

Daha sonra Göle Toplum Sağlığı Merkezi’ni arayarak Muhtar Yıldırım Karakoç’a şikayette bulunduğunu açıklayan Sürmeli Kara, “Köyümüz karantina altında olmasına rağmen, köy muhtarı 500 metre uzaklıktaki camiye gelerek karantina kurallarını ihlal etti ve bizi minareden tehdit etti ve küfretti. ” Müftü memurları gibi Göle Toplum Sağlığı Merkezi yetkilileri de, “Muhtarını arayacağız ve gerekli uyarıları yapacağız” cevabını verdi.

Bir topla dövülmüşlerdi

Göle İlçe Müftüsü ve Göle Toplum Sağlığı Merkezi yetkilileri şikayet üzerine Muhtar Yıldırım Karakoç’u uyardı. Bu gelişmenin ardından Kara, kızıyla birlikte kendi bakkalında muhtar ve yakınları tarafından dövüldü. Yüzüne ve başına sopayla vurulduğunu söyleyen talihsiz adam, “Sen de kimsin bizden şikayet ediyorsun” dedi.

“BENİ MUHTAR’IN ELİNDEN KURTARDI”

Kara, yaşadığı dehşeti şu sözlerle anlattı: “Kızımın önünde saldırı düzenlendi ve kızım vahşileşti. Olayı duyan komşular beni muhtar ve yakınlarının elinden kurtardı. Yaşadığım saldırıda Göle Çayırbaşı Jandarma Karakolu’nu aradım ve Muhtar Karakoç ve yakınları hakkında şikayette bulundum, karakol ekipleri karantina altında olduğum için ifademi almadılar ancak Göle Devlet Hastanesi’ne götürdüler ve beni tedavi ettiler. Kavga sırasında sosyal mesafeyi ihlal ettiğim gerekçesiyle bana ve kavgaya karışanlara kişi başı 3 bin 450 TL para cezası verdiler.Karantina uygulaması ve sosyal mesafeyi ihlal etmedim. akrabaları karantina uygulamasını ve sosyal mesafeyi ihlal etti, ancak beni cezalandırmayı doğru bulmuyorum. “

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir