İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a ‘çanta’ ile cevap veriyor: Kalbin varsa birlikte tartışalım

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine cevap verdi, “Kemal Bey eşim hakkında bazı açıklamalar yaptı. Biraz yürekten varsa benim hakkımda konuş, karımdan bahsetme.” Kılıçdaroğlu, “Zaten sizinle konuşmaya hazırım. Dünyaya meydan okuyorsanız bana meydan okuyun. Kalbiniz varsa birlikte tartışalım” dedi.
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Çankaya Belediyesi Atatürk Spor Salonu’nun açılış törenine katıldı. Törenin çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Dün Sayın Kemal eşim hakkında birkaç söz verdi. Konuşun, eşim hakkında konuşma. Ne sorulduğunda sen bir tür politikacısın, dedi:

“BİNLERCE KİŞİ AÇILIRSA 50 BİN DOLARLIK BİR ÇANTA İLE GİTEMEZSİNİZ”

Burada dikkat çekmek istediğim nokta şuydu; Bir ülkede onlarca, yüzlerce çocuk aç yatsa, bir ülkede çocuğuna pantolon alamadığı için intihar eden bir baba varsa, bir ülkede Kübra açlık çekiyorsa ve siz ‘Fransız mallarını boykot edin’ diyorsunuz. önce topluma örnek olacak. Yaşamı ile topluma örnek olması gereken devlet yöneticilerinin, yoksulluğun bu büyüklükte olduğu bir zamanda 50 bin dolarlık bir çantayla dolaşmasını doğru bulmuyorum. Vicdanlı değildir, ahlaki de değildir. Açıkça bunun ima edilmediğini söylüyorum. Sevgili peygamberimiz, “Komşusu acıktığında açtır bizden biri değiliz” derse, sevgili peygamberimiz, bırakın açlık, binlerce insan acıktığında 50 bin dolarlık bir çantayla seyahat edemezsiniz. Bunu söyledim, bir kişiyi hedef almıyorum. Yönetici Devletin Türkiye’ye örnek olması gerektiğine işaret ettim.

“VARSA KALBİ BİR MANGAL GİBİ TARTIŞALIM!”

Erdoğan’ın Fransa’ya yönelik boykot çağrısını neden eleştirdiğini anlatan Kılıçdaroğlu, “Boykot çağrısı yapacaksanız önce boykot yapacaksınız. Ben her yerde, her ortamda adaletten yana oldum. Adalet, dağıtılan bir şey değil. mahkeme, insanların vicdanındaki dengedir.Çocuk aç yatacak, işsizlik gidecek, onbinlerce ve milyonlarca boynum işsiz kalacak, kalkıp boykot hakkında konuşacağım, yaşayacağım Saraylardaki krallar gibi vatandaş da harap olacak. “CHP lideri,” Seninle her zaman konuşmaya hazırım. Dünyada olabildiğince çok televizyonunuz var. Kendinize güveniyorsanız, mangalınız varsa , eğer dünyaya meydan okursan, bana meydan oku kardeşim, hadi televizyonuna çıkalım, gazetecileri seç. Erdoğan’ı bir kez daha televizyon tartışmasına davet etti, “Cesaretin varsa, birlikte tartışalım.” oğlum. , “Türkiye Ülkenin ne durumda olduğunu bilmiyorum “dedi.

NE OLDU?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fransa, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yapılan boykot çağrısının ardından partisinin Meclis Grubu’nda yaptığı konuşmada, “Emine Hanım’ın elinde 50 bin euro’luk bir çantası var ve onu sarayın bahçesinde yakıyor” dedi. Tayyip Erdoğan, grup toplantısına cevaben, “Sen nasıl bir politikacısın?”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir