İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kadir Şeker’in kurtardığı Ayşe Dırla’nın ifadesi ortaya çıktı

Ayşe Dırla ve sevgilisi Murat Hanlı yaklaşık 1 kilo uyuşturucu ile yakalandı. Ayşe Dırla ve sevgilisi uyuşturucuyu satmak için almadığını iddia etse de ikisi de tutuklandı.

Konya’daki narkotik ekipleri ihbar üzerine Antalya yolu üzerinde bir araca operasyon düzenledi. 900 gram eroin ele geçirildi. Araçta bulunan Murat Hanlı (26) ve Ayşe Dırla (35) gözaltına alındı. Ayşe Dırla’nın Kadir Şeker’in sevgilisi Özgür Duran’dan kurtardığı kadın olduğu ortaya çıktı.

‘GERİ DÖNECEĞİZ’

Ayşe Dırla ve Murat Hanlı, sorgulamanın ardından adliyeye sevk edildi.

Hürriyet’ten Musa Kesler’in haberine göre; Ayşe Dırla yaptığı açıklamada, “Murat’la yaşıyoruz. Uyuşturucu ile bir ilgim yok. Murat uyuşturucu bağımlısı. Antalya’dan 30 bin liraya uyuşturucu aldı. Duyunca sinirleniyorum.” Uyuşturucuyu geri ver, parayı al ”dedi. Polis Dırla’ya raporu da sordu. Dırla,“ Kadir Şeker davasında şahitlik ediyorum. Bu davada Özgür Duran’ın annesi Kadir’i suçlamadığım için ( Mübeyyen Güner Dalkılıç) bu suçlamaları yapmış olabilir ”dedi.

Murat Hanlı ise yaptığı açıklamada, yaklaşık 60 bin TL değerinde aracını satıp eroin aldığını belirterek, “İlacı kullanmak için aldım. “Ben uyuşturucu satmıyorum” dedi. Dırla ve Hanlı tutuklandı. Öldürülen Özgür Duran’ın annesi Mübeyyen Güner Dalkılıç ve kardeşi Niyazi Remzi Duran, Ayşe Dırla hakkında dün suç duyurusunda bulundu.

12,5 YIL CEZA

5 Şubat’ta Konya’da sevgilisi Ayşe Dırla’ya küfür edip yumruklayan Özgür Duran’a müdahale etmek isteyen Kadir Şeker, kavga sırasında Duran’ı kalbinden bıçaklayarak ölümüne sebep olmuştu. Olayın ardından tutuklanan Kadir Şeker, 12,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Olayı değerlendiren Kadir’in babası Cengiz Şeker, “Oğlumun masum olduğu bir kez daha ortaya çıktı” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir