İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İstanbul’da 4 gün etkili olacak! Meteoroloji’den 18 il için yoğun yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul dahil 18 ilde şiddetli sağanak yağış konusunda uyarıda bulundu. Meteoroloji verilerine göre yağışlar İstanbul genelinde 4 gün etkili olacak.
Türkiye sonbahar yağmurlarını tuttu. Orta Akdeniz’e Çarşamba günü öğle saatlerinden itibaren şiddetli yağmur geliyor. Hafta sonu yağışlı sistemin yanı sıra Balkanlar’dan gelecek yeni bir serin ve yağışlı hava ülkemizi etkileyecektir. Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülebilecek yağışların, Çarşamba günü Marmara Bölgesi’nin kuzey ve batısında ve Ege kıyılarında, Perşembe günü ise Trakya ve Batı Akdeniz çevresinde kuvvetli olması bekleniyor.

SAĞANAK YAĞIŞ 17 İLDE ETKİN OLACAK

Yağış dalgasıyla birlikte batı bölgelerimizden başlayarak mevsim normlarının üzerindeki hava sıcaklıkları düşecektir. Meteoroloji web sitesinde birçok il alarma geçirildi. Sellere neden olabilecek kuvvetli yağışlar için uyarıda bulunan iller; Kayseri, Sivas, Niğde, Yozgat, Nevşehir, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Samsun, Tokat, Adana ve Kahramanmaraş.

İZMİR DEPREM BÖLGESİ HAVA DURUMU NASIL?

Depremin yaralarını sarmaya çalışan İzmir’de meteoroloji de havayı duyurdu. İzmir’de önümüzdeki 5 gün yağmur beklenmiyor. Hava sıcaklığı gece gündüz 21 derece civarında olacak. Geceleri en düşük sıcaklık 10-12 derece civarında olacak. Havanın parçalı bulutlu olacağı İzmir’de sadece hafif ve orta kuvvette bir rüzgar etkili olacak.

İSTANBUL’DA 4 GÜN YAĞMUR

Meteorolojik verilere göre yağışlar İstanbul genelini de etkileyecek. 4 gün sürecek yağmurla birlikte hava sıcaklığı 10 dereceye kadar düşecek. Yağışın sellere neden olacak kadar güçlü olması beklenmemektedir. Kesintisiz yağmur Pazar gününe kadar etkili olacak.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir