İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İstanbul ve Karadeniz için fırtına uyarısı

Son dakika haberi: Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile İstanbul’un kuzey kesimlerinde sağanak yağmur bekleniyor. Hava sıcaklığının önemli ölçüde değişmeyeceği belirtiliyor. Öte yandan Marmara’nın güneybatısı, Kuzey Ege ve Batı Akdeniz’in Toros Dağları’na şiddetli rüzgar uyarısı verildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile İstanbul’un kuzey kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde, Sakarya çevresinde ve İç Anadolu’nun batısında pus ve sis bekleniyor.

SICAKLIK: Önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında olacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Kuzey ve kuzeydoğu yönlerden (40-60 km / sa), genellikle kuzey yönlerinden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneybatısı ve Kuzey Ege ile Toroslar’da eseceği tahmin edilmektedir. Batı Akdeniz.

UYARILAR

GÜÇLÜ RÜZGAR UYARISI: Rüzgar; Batı Akdeniz’in Marmara’nın güneybatı, Kuzey Ege ve Toroslar’da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km / sa) esmesi beklendiğinden dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. olumsuz koşullar (ağaç ve direğin devrilmesi, nakliye aksaklıkları gibi).

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, İstanbul’un kuzey kesimlerinin hafif yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Bölgenin güneybatısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km / sa) eseceği tahmin edilmektedir. Sabah saatlerinde Sakarya’da pus bekleniyor.

EGE

Parçalı ve yer yer bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km / sa) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı ve yer yer bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz’in Toros Dağlarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km / sa) eseceği tahmin edilmektedir.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve yer yer bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde batıda sis ve pus bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde pus ve sis bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve yer yer bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DENİZLERDE HAVA

Ege ve Akdeniz kıyılarında fırtınalı rüzgarlar bekleniyor.

KARA DENİZ

Hava: Çok bulutlu, doğu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzeyden ve kuzeydoğudan 4-6 (30-50 km / sa), kuzeybatıdan 3-5 (20-40 km / sa); Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km / sa); Dalga: 1,5 ila 2,5 m; Görüş: Güzel.

MARMARA

Hava: Çok bulutlu, Rüzgar: Kuzeyden ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km / saat) kuvvet, Dalga: 1.5 ila 2.5m; Görüş: Güzel.

EGE

Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 5-7 (40-60 km / sa), Güney Ege’de zamanla 4-6 (30-50 km / sa); Dalga: 1,5 – 2,5 m, Kuzey Ege 3, 0 m; Görünürlük: İyi, fırtınada zayıf.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgar: Batı Akdeniz’de kuzeyden ve kuzeydoğudan 4-6 (30-50 km / sa), açıkta 5-7 (40-60 km / sa); Dalga: 1,5 ila 2,5 m; Görüş: Güzel.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir