İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İş görüşmesinde şaşırtıcı manzara! 1052 kişi davet edildi, 9 kişi katıldı

Bağcılar Belediyesi Kariyer Merkezi’ndeki iş görüşmelerine davet edilen kişilerin katılım oranları hem şirket yetkililerini hem de belediye çalışanlarını şaşırttı. Son olarak e-ticaret üzerinden alınan siparişlere 1052 kişinin davet edildiği iş görüşmesine 9 kişinin katıldığı görüldü.

2012 yılından bu yana iş arayanlarla işverenleri buluşturan Bağcılar Belediyesi Kariyer Merkezi, Ekim ve Kasım aylarında 3 ayrı istihdam toplantısı gerçekleştirdi. Programlara gösterilen ilgi herkesi şaşırttı. Mahmutbey Mahallesi’nde yeni açılan bir restoranda garson, temizlikçi ve kasiyer olarak çalışmak üzere 1.138 kişinin davet edildiği toplantıya sadece 20 kişi katıldı. Yurt içi ve yurt dışında ev tekstili ve dekorasyon alanında mağazaları bulunan firmanın talebi üzerine ikinci toplantı yapıldı. Kariyer Merkezine istenen profile uygun olarak kayıt yaptıran 3 bin kişi mesajlaştı ve davet edildi. Ancak 50 depo personelinin alınacağı toplantıya 25 kişi katıldı.

52 BİN KİŞİ 9 KİŞİ ARANDI

Son olarak bir firma, e-ticaret üzerinden gelecek siparişlere cevap verebilmek için bir depo görevlisine ihtiyaç duyduğunu belirtti. Bunun üzerine Kariyer Merkezi yetkilileri, İŞKUR ile imzalanan protokol çerçevesinde kayıt yaptıran 522 kişiye mesaj gönderdi. Feyzullah Kıyıklık Sarayı’nda Engelliler Sarayı’nda yapılan toplantıya görüşülen kişilerden sadece 9’u geldi.

3 YILDA 1354 KİŞİ İSTİHDAM

110 kişi uluslararası faaliyet gösteren bir lojistik şirketi için iş görüşmesine davet edildi. Ancak Feyzullah Kıyıklık Sarayı’nda Engelliler için toplantıya gelen misafir sayısı 25’te kaldı. Yüz yüze görüşmeler neticesinde aranan niteliklere uygun 7 kişinin işe alınmasına karar verildi. Özellikle pandemi günlerinde işsizliğe rağmen iş görüşmeleri firma sahipleri ve Kariyer Merkezi yetkililerinin ilgisini çekmedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir