İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hintli askerler mikrodalga silahlarıyla vuruldu! Çin bunu ilk kez kullandı …

Son dakika haberine göre; Çin ile Hindistan arasındaki sınır savaşında Çin’in, Hint birliklerine karşı sonik bir silah olarak kabul edilen “Gizli Mikrodalga Darbe Silahı” nı kullandığı ortaya çıktı.

Çin ordusu, Himalayalar’da aylarca süren sınır çatışması sırasında Hint birliklerini geri çekilmeye zorlamak için mikrodalga silahlar kullandı. Pekin merkezli Renmin Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Profesörü Jin Canrong, tarihte ilk kez bir savaşta böylesine tartışmalı bir silahın kullanıldığı olaydan söz ederek, Çin kuvvetlerinin bununla Hintli askerlerin işgal ettiği iki stratejik tepeyi geri almayı başardıklarını söyledi silah.

Profesör Canrong, elektromanyetik “mikrodalga” silahlar sayesinde ortamda ısınma yaşandığını ve Hintli askerlerin geri çekilmek zorunda kaldığını belirtti.

Olayı üniversite öğrencilerine ders olarak anlatan profesör, silahların konuşlandırılmasından 15 dakika sonra “tepeleri işgal edenlerin hepsi kusmaya başladı. Profesör Canrong, Hint kuvvetlerine yöneltilen enerji sayesinde Askerler kusma ve baş dönmesi gibi hastalıklar geliştirdi, “Ayağa kalkamadılar, bu yüzden kaçtılar. Böylece o tepeleri geri kazandık. ”

Çin kuvvetlerinin silah kullanmak zorunda olduğuna da dikkat çeken Profesör, “Çünkü irtifa Tibet dağcılık uzmanlarından oluşan bir ekibe karşı savaşamayacak kadar yüksekti” dedi. Haziran ayında, Çin ve Hint devriyeleri, sınırın ötesindeki göğüs göğüse çatışmaya girdiler ve en az 20 Hintli asker öldü. Mikrodalga silah olayının Ağustos ayı sonlarında meydana geldiği açıklandı. ABD ordusu son zamanlarda, kalabalığı dağıtmak için yeterli rahatsızlığa neden olabilecek, ancak basit kentsel olayların dışında kullanılmayan aşırı ısı yoğunlaşmasına neden olacak şekilde tasarlanmış bu tür ‘sonik silahlar’ ile deneyler yaptı.

ETKİSİNİ 15 DAKİKADA GÖSTERDİ

Mikrodalgaya maruz kalan Hintli askerler 15 dakika sonra başları döndü. Askerler kusmaya başladı ve ayağa kalkamadı. Daha sonra Çin ordusu arkadaşlarının yardımıyla bölgeyi terk ederken Hindistan’ın kontrolündeki iki stratejik tepeyi geri aldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir