İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hamsi avlama yasağında önemli ilerleme

Tarım ve Orman Bakanlığı Su Ürünleri ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “İstanbul ve Kocaeli’nin doğusunda hamsi avcılığına kapatılan alan, beklemeden avlanmaya açıldı. 7 Şubat 2021 “.

Tarım ve Orman Bakanlığı Su Ürünleri ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından daha önce iki kez kısmen durdurulan ticari hamsi avcılığı yasağı nihayet 7 Şubat 2021 tarihine kadar uzatıldı.

Yeni değerlendirmeler neticesinde hamsi avına kapatılan İstanbul ve Kocaeli’nin doğusundaki alan 7 Şubat 2021 beklenmeden ava açıldı.

İstanbul ve Kocaeli illeri sınırları içindeki karasularında avlanan hamsinin boyunun avlanma limitleri içinde olduğu ve et veriminin normal olduğu, diğer illerdeki avcılık faaliyetlerinde hamsinin yüksekliği kaldığı tespit edilmiştir. balıkçılık sınırının altında ve et verimi hala düşüktü.

Bu tespitler neticesinde İstanbul’un doğusunda ve Kocaeli sınırları içinde kalan alanın 7 Şubat 2021’de beklenmeden hamsi avına açıldığı açıklandı.

Deniz balıkçılığı sırasında, balığın karaya yakalandığı noktalarda, toptan ve perakende satış noktalarında, her zaman olduğu gibi, avlanma ve yasal boyutun altındaki balıkların satışı sırasında gerekli incelemeler Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılacaktır. sınırına izin verilmeyecektir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir