İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Devlet Bahçeli yerden yere vurdu! Buna şerefsizlik denir …

Partisinin grup toplantısında gündemle ilgili değerlendirmelerde bulunan MHP lideri Devlet Bahçeli, “CHP milletvekilinin Türk ordusuna satılması sahtekârlık, sahtekarlıktır. bir çatı ve çıkar örgütü haline geldi, ulusal güvenlik meselesine dönüştü. ” dedim.

Milliyetçi Harekat Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Tepki alan CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın ‘Ordu Katar’a satıldı’ sözleriyle ilgili olarak Bahçeli, ‘Yerli ve milli olamazlar. Asla bu milletin çocukları olamazlar. CHP, Türkiye cephesine siyasi bir açıklama yaptı. CHP’li vekilinin Türk ordusuna “satıldı” demesi sahtekâr ve sahtekârdır. Askere düşmanlık, düşmana askerlik hizmeti demektir ‘dedi.

Bahçeli’nin konuşmasının öne çıkan kısımları şöyle;

Kadın hakkı bir insan hakkıdır, bir inanç gerçeğidir. Kadınları hedef alan acımasız, incitici ve kötü muamele insan haklarına aykırıdır. Kadının görmezden gelindiği, görmezden gelindiği, şiddete uğradığı toplumların medeniyetinden söz etmek mümkün değil. Son yıllarda artan kadın cinayetleri ve istismar raporları toplumun ayakta kalmasına karşı işlenen en büyük suç olarak görülmelidir.

Kadına yönelik şiddetin önlenmesi, atmamız gereken tarihsel adımın ilk adımı olmalıdır. Korkunç bir duygu ile savunmasız bir kişiye saldırmak vandalizmdir. Hiçbir kadın şiddete maruz kalmaz.

Türk kadınlarına 1932’de muhtar seçilme ve 1934’te milletvekili seçme ve seçilme hakkı verildi. 8 Şubat 1935’te yapılan milletvekili seçiminde 17 kadın milletvekili TBMM’ye girdi.

SÖZ VERİYORUZ…

Kadınlarımız her yerde ve olmaya devam edecekler. Şiddet ortadan kaldırılmalıdır. Suçu teşvik eden tüm kaynakların işbirliği yaparak kurutulması esastır. Mağduru olan, engeli olan herkesin yanında olmalıyız, elini tutmalıyız. Farkındalık günü olan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle her engelli kardeşimizin görmek istediği haklar konusunda üzerimize düşeni yapacağımıza söz veriyoruz. İnşallah, engelleri tek tek aşacağız

ZEMİNDEN VURUŞ: ‘KORKUNÇ, KAŞIKLI …’

Bu CHP’nin yönetim kadrosu. CHP, siyasetin Türkiye’ye yönelmesi utanç verici. CHP’miz bizim sorunumuz oldu, çünkü Türkiye’nin sorunu. Geçen hafta CHP’ye oy vermeyen öğretmenleri küçük düşüren demokrat Kılıçdaroğlu nerede? CHP’nin kumaşını kesti ve tarlasını sürdü. CHP’ye oy veren kardeşlerimiz hayal kırıklığına uğradı. ABD’ye ‘demokrasimize müdahale edin’ diye haykıran CHP için doğru olan nedir?

CHP ULUSAL GÜVENLİK SORUNUNA DÖNÜŞTÜ

Sınırımıza gönderilmiş, gökyüzünde kartal, bizim dilimizde peygamber, kahraman Türk askeri satılmış mı? Ordumuza satıldığını söylemek bedavaya satılmanın köleliğinin halka açık bir ifadesidir. Askere düşmanlık, düşmana askerlik hizmeti demektir. CHP’nin karalamadığı, kanamadığı, kafasını karıştırmadığı ne kaldı? Şimdi öyle bir noktaya geldi ki, bahsettiklerimin çatı ve çıkar örgütü haline gelen CHP, milli güvenlik meselesine dönüştü.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir