İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Davutoğlu’dan Erdoğan’a: Ülkeyi mi yönetiyorsunuz, Bahçeli mi?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçtikten sonra kimin istifa edeceği ve istifasının kabul edileceği nihayet Sayın Bahçeli tarafından kararlaştırılıyor. O halde ülkeyi kim yöneten Erdoğan’a sormalıyız? Sen mi yönetiyorsun Bahçeli? “O sordu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Çalar Saat programında gündemde FOX TV’de İsmail Küçükkaya ile açıklamalarda bulundu.

“BAHÇE KİMİN GİTECEĞİNE KARAR VERİR”

Davutoğlu, partisinin dünkü grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, Bülent Arınç’ın Demirtaş ve Kavala ile ilgili açıklamalarını hatırlatarak, “Sorosist Osman Kavala ve terörist Demirtaş’ı güzelleştirmek için televizyonda görünmek tam anlamıyla çarpıtılmış, hatta aptallıktır.” O konuştu:

“Arınç sıradan biri değil, her şeyden önce Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı olarak görev yapmış ve bu anlamda yüksek danışma kurulunda yer almaktadır. Aksi takdirde AK Parti kimliğiyle orada değildir. Bu sıfatla, fikrini ifade eden bir kişiden daha doğal bir durum yoktur. Bu fikre katılıyorsunuz, etmiyorsunuz ama bu fikir, isyan ve terör suçlamaları gibi en ciddi suçlamalarla birdenbire ele alınmıyor. Öyle bir noktaya geliyor ki bugün Sayın Bahçeli dün bana sert açıklamalarda bulundu.

Bahçeli’nin bu eleştiriler dışında AK Partili bakanları ilgilendiren bir rolü var. Sayın Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçtikten sonra son 2 yıldır istifasını kimin durduracağına, kimin kabul edileceğine, kimin istifa edeceğine, kimin yargılanıp yargılanmayacağına nihayet karar veriyor. Sayın Bahçeli çok rahat bir köşede, sorumluluklar artık Erdoğan’a ait. Herhangi bir yasak veya yolsuzluk var mı? Erdoğan’a ait. Yoksulluk var mı? Evet ekmek asıyoruz ama Erdoğan sorumlu ve köşesinde. Bunun serbest bırakılacağını söylüyor, infaz yasasında görünmesini istediği kişiler.

İstifa edeceğini söylüyor, Bülent Arınç gibi eski bir Meclis Başkanı Yüksek Danışma Kurulu’ndan istifa ediyor. O halde ülkeyi kim yöneten Erdoğan’a sormalıyız? Yönetiyor musun Bahçeli? “

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir