İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tecavüze sessiz kalan CHP kadın hakları konusunda söz sahibi olamaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’de yaşanan tecavüz olaylarına değinerek, “Tecavüzcülere sessiz kalan zihniyetin kadın hakları konusunda söyleyecek bir şeyi yok” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Kadınlarına Seçme ve Seçilme Hakkı Verilmesi 86. Yıl Programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan, AK Parti iktidarı ile Türkiye’de kadınların ilgisini artıran ilgiyi, CHP’nin kendi gündemine alan tecavüz olaylarına ilişkin bir açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’nin üyelerini bile isyan eden tecavüzlere karşı sessizliğini sertçe eleştirdi.

“CHP’NİN KADINLAR HAKKINDA SÖYLEYECEĞİ BİR SÖZ OLAMAZ”

“CHP’de tecavüzcülere sessiz kalan zihniyetin kadın hakları konusunda söyleyecek bir şeyi yok.” Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarını kullanarak, “Belediye başkanlarının ve başkan yardımcılarının kötülüklerini örtbas etmek için 40 takla atanlar değiller mi?” dedim.

“KENDİ ADAMI TACİZDEN SONRA OLDUĞUNDA HER ŞEYİ SİLECEK Mİ?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarına şu sözlerle devam etti:

“Tüm tacizi görmezden gelen ve onlara sırtını dönenler değiller mi? Metroda kadına taciz eden kişi hakkında önce” taciz kampanyası “başlatıp, sonra kendi erkekleri çıkınca her şeyi silenler değil mi?

Merak ediyorum, failin en ağır cezasını almasına rağmen, yıllarca faili ısıtarak ve ısıtarak tecavüz örneği ortaya koyanlar, neden bu uzun listeyi örtmeye çalışıyor?

Kemalizm örtüsüyle örtbas etmeye, önlerine çamur atmaya, içlerindeki utançtan bağımsız olarak yalanlar ve iftiralarla üne suikast yapanların maskesini düşürmeye kararlıyız.

Tecavüzcünüz kötü, benimki iyi, taciziniz kötü, benimki iyi, ahlaksız kötülüğünüz benimki kadar iğrenç değil.

Kadınlara ve çocuklara yönelik tacizin üstünü örtmekle başlayan zihniyet, askerlere, öğretmenlere, işçilere ve esnafa hakaretleri kısacası toplumun her kesimine siyasi bir üslup haline getirecek seviyeye gelmiştir. ”

AK PARTİ’DE KADINLARA VERİLEN DEĞERE DİKKAT

AK Parti’deki kadın üye sayısının 5 milyon 200 bine ulaştığını belirten Erdoğan, kadın üye sayısının diğer partilere göre kat kat fazla olduğuna dikkat çekti.

KADINLARA DESTEK VERMEYE DEVAM EDİN

Kadının her alanda istenilen seviyeye gelmesi için büyük çaba sarf edildiğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu kapsamda attığımız adımları sayarsak saatler yetmiyor. Kadınları öncelikle bireyler olarak desteklemeye devam ediyoruz. hepsi eğitimde ve iş hayatında, anne ve eş olarak. ” dedim.

KADIN ŞİDDETİNE DUYARLILIK

Erdoğan’ın açıklamalarının ardından:

“Kadına yönelik şiddeti önlemekte duyarlıyız. Bizim için insan onurlu yaratıklardır. Kadın erkeğin yarısıdır. Bu Adem ve Havva zamanından beri değişmedi. Bu değişmedi.

Geçmişte veya bugün dünyanın herhangi bir yerinde bu ilahi düzenin ihlali, bu gerçeğin arkasında durmamızı engellemez.

Kadın haklarını taklit edenlerin, kadına insan gözüyle bakmadıkları geçmişini unutmadık. Milletimiz ataerkil ya da anaerkil değil, aileseldir.

Aile kavramı bizim için çok hassas ve önemli. Bu anlayışla aileye yönelik her türlü saldırı ve tehdidin doğrudan varlığımıza yapılacağını düşünüyoruz.

Zulüm, kimin işlendiğine, şiddetin kime yöneltildiğine, cinayetin faili ve kurbanı kim olursa olsun mücadele edilmesi gereken bir kötülüktür.

“KADININ MÜLKİYETİ KABUL EDİLEMEZ”

Bir kadının bir başkasının malı sayılması ve etik davranışlara maruz kalması kabul edilemez. Kadınlarımızın varlığını korumak devletimizin görevidir.

İstismara uğrayan kadını koruduğumuz gibi, inançları nedeniyle ayrımcılığa uğrayan kızlarımızı da korumak görevimizdir.

“AİLENİN KORUNMASI SORUMLULUKTUR”

Aynı şekilde toplumun direği olan aileyi korumak ve güçlendirmek bizim için önemli bir sorumluluktur. Türkiye, diğer alanlarla birlikte aileyi güçlendirme hedeflerine ulaşma kararlılığındadır. “

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir