İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan ziyareti öncesi konuştu!

Son dakika … Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan ziyareti öncesi basın toplantısında konuştu. Türkiye’den sonra Azerbaycan’a desteğini sürdürecek Erdoğan, “Azerbaycan halkının sevincini haklı çıkarmak için ortak olacağız. Önümüzdeki dönemde atılacak adımlar için fikir alışverişinde bulunduk.” dedim. Yunanistan Başbakanı Miçotakis Türkiye aleyhine açıklamalarda bulunarak, “Yunanistan hep masadan kaçtı. Komşu olarak dürüst davranmaya devam edersek biz de masadayız.” dedim. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin yeni seçilen başkanı Joe Biden hakkında, “Ben Biden’e yabancı değilim. Sayın Biden devralın, muhtemelen oturup bazı şeyler konuşacağız” dedi. dedim.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dağlık Karabağ zaferinden sonra Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen Zafer Geçit Törenine katılmak üzere Azerbaycan’a gitmeden önce açıklama yaptı.

“AZERBAYCAN HALKININ KEYFİNE ORTAK OLACAĞIZ”

Azerbaycan’ın Türkiye’ye desteğinin, ardından da devam edeceğini belirten cumhurbaşkanıerdog, “44 günlük zorlu mücadelenin sonucu olarak Karabağ göklerinde yıldız ve hilal göklerinde gururla sallayarak bugün hamdolsun. Türkiye’de meşru mücadeleye destek verdik. ve Azerbaycanlı kardeşler 30 yıllık haksızlığın sona ermesi Azerbaycan’a bundan sonra da destek vermeye devam edeceğiz. Azerbaycan halkının haklı sevincini paylaşacağız. Önümüzdeki dönemde atılacak adımlar konusunda fikir alışverişinde bulunacağız. “ifadelerini kullandı.

“SÜREKLİ MASADAN AYRILAN YUNANİSTAN”

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in açıklamalarını hatırlatan Erdoğan, “Aslında hep masadan kaçıyorlar. İfadeleri kullandı. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in Yunanistan’ı tekrar masaya çağırdığını belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

“Uzaklaşın, bir önceki süreçte değişmeyen masadan kaçtılar. Özellikle farklı bir isim, örneğin ‘Arnavutluk-Türkiye-Yunanistan arasında bir adım atıyorsun maalesef masaya gelmediler yine bu oldu. Bu tür hep masadan kaçar, her zaman siyasetin üstüne yatar, öyle ki … Dünden bugüne dik durduğumuz için, bundan sonra da istikrarlı yolumuza devam ediyoruz … Doğu Akdeniz’de haklarımızı orada korumaya devam edeceğiz, Kuzey Kıbrıs’ın haklarını sonuna kadar korumaya devam edeceğiz, burada taviz vermeyeceğiz. Ama Yunanistan gerçekten komşu olarak dürüst davranırsa masada olmaya devam edeceğiz. ”

“YABANCI TEKLİF DEĞİLİM”

Yeni yönetimin ardından ABD seçimlerinin ardından bir gazeteci olan Erdoğan, Türkiye-ABD ilişkilerinin nasıl bir sürecin beklediğini beklediğini belirterek, “Biden’le yabancı değilim. Biden’l Obama dönemi de birisiyim iyi tanışmak.” Ödedi.

Joe Biden’ın hastalığı sırasında evinde ziyaret ettiğini hatırlatan Erdoğan, şunları söyledi:

“Maalesef dünyada çok çirkin siyaset ilerliyor. Yani, aklınızdaki herhangi bir şeyden, derhal yaptırım getirmeye bakıyorsunuz. Yani ABD ile Türkiye arasında bir tür süreç var, yani biz NATO’da birlikte değildik? NATO’daki en önemli iki ülke değil mi? Yani Türkiye bugün Amerika ülkesinden sonra ilk 5 içinde yer alan NATO’lardan biri ve tüm bunları kendileri itiraf etti. Şu anda maalesef silah alımlarımızda atla ilgili sorunların bulamadığı adımlar ya da açıklamalar var. oldukça şık. özellikle Suriye’nin kuzeyinde, Fırat’ı doğuya yaklaşımı doğru buluyoruz şu anda yapıyorum, erken yaptığımız açıklamaları buluyorum.Biden, görev üstleneceksin dedi, sonra bir şeyler konuşacağız. Emin Biden’la görevler üstlenerek oturuyorum. Geçmişte hem Türkiye Amerika’da ‘Bir araya gelip bunları konuştukça tekrar konuşacağız. Biliyorsunuz milletler arasında, özellikle siyasette bir çatışma yok. , uzakta özellikle bu konuları tartışarak ve üzerinde anlaşarak bulunur. Sizin ülkenizden biri orada bazı olumsuz şeylerden bahsedebilir, önemli değil, onlar siyasetin acemi ama Amerika ile bu süreci çok farklı bir şekilde yürüteceğimize inanıyorum. ”

ASGARİ ÜCRET GÖRÜŞMELERİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA

Erdoğan asgari ücret müzakereleri ile ilgili olarak, “Umudumuz doğru ve faydalı bir karar alıp yolumuza devam edeceğimizdir” dedi. açıklamada bulundu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir