İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

CHP’nin Muharrem İnce’ye tepkisi bölündü

CHP’ye alternatif yeni bir parti hazırlayan Muharrem İnce, CHP’den “bizi ayırmamız” çağrısı aldı.

Son cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, yeni bir partiye hazırlanmak için kolları sıvadı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu 10 seçimi kaybeden diktatörlükle suçlayan İnce’nin başlattığı eylemin ardından CHP’nin istifa etmesi an meselesi.

Muharrem İnce’nin kuracağı partiye CHP’den 10 milletvekilinin geçeceği zaten belirtiliyor.

Vatan Hareketi’ni başlatan ancak hala CHP’den istifa etmeyen Muharrem İnce, kendisine destek verenlerin partiden dışlandığını iddia etti.

CHP: İSTİSNA YOK

İnce’nin Milliyet’e yaptığı açıklamayı değerlendiren CHP’li bir yönetici, “İnce gündemimizde yok” dedi. şunları söyledi;

“Hiç böyle bir şey yok. Kesinlikle böyle bir şey yok. Onu destekleyenlerin sosyal medyası ile ne yapıyoruz? Vatandaşların gündemimizde gerçek sorunları var. Böyle bir şey için birisini yaratmak ve bireylerin sosyal medyasını tek tek incelemek gerekiyor. Bizim böyle bir insan kaynağımız da yok. Bununla başa çıkacak kadar vaktimiz yok. Türkiye konunun özüne odaklandı. CHP, sosyal medyada birini takip etmeme değil, vatandaşların sorunlarını ön planda tutma çabası içindedir. ”

“MUHARREM İNCE YÜZÜK ALMAK İSTİYOR”

İnce’nin sözleriyle bir başka CHP yöneticisi de “Muharrem İnce bizi çembere almak istiyor, parti oraya gitmiyor. Parti, Muharrem’in istediği sahada top oynamak istemiyor.” İfadesini kullandı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir