İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

CHP kontrolden çıktı: skandal açıklamalar

CHP hem orduyu hem de eğitimcileri hedef almaya devam ediyor. Eski CHP milletvekili Mustafa Kul, “Modern, demokratik, aydın bir okul müdürü yok” dedi. “Devlet ordusu Katar’a satıldı” diyen Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ı da iddia etti. Grup Başkan Yardımcısı Engin Özkoç soruşturmayı kınarken, Genel Sekreter Selin Sayek Böke tepkilere “kuru gürültü” yorumunu yaptı.

CHP’de skandallar kesintiye uğramaz. 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne denk gelen TBMM Grup Toplantısı’nda öğretmenleri hedef alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Hâlâ iktidar peşinde koşan öğretmenler varsa kimse üzülmesin, ona öğretmen demem. Öğretmen, iradesini pazarlayan kişi değildir ”. Tüm eğitim camiasını hedef alan bu sözlere tepki verirken; CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır da “Öyle bir noktadayız ki devlet ordusu Cumhuriyet tarihinde ilk kez Katar’a satıldı” sözleriyle TSK’yı hedef aldı.

ŞİMDİ OKUL YÖNETİCİLERİ

Bütün bunlar yetmezmiş gibi TV100’de yayınlanan “Gün Bitiyor” programına katılan eski CHP milletvekili Mustafa Kul, tamamı öğretmen olan okul müdürlerine ağır suçlamalar yöneltti. Kılıçdaroğlu’nun öğretmenlerle ilgili sözlerini savunan CHP’li Kul, “Okul müdürü, okul müdürü yok. “Böyle modern, demokrat, entelektüel, Cumhuriyetçi, Atatürk, çağdaş okul müdürü yok” sözleriyle yeni bir skandala imza attı. Ekim 1995 ile Mart 1996 arasında SHP’den Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak da görev yapan Kul’un sözleri büyük tepki çekti.

KILIÇDAROĞLU’NUN AVUKATI GİBİ

Gazeteci-Yazar Dr. Taceddin Kutay’ın “Yeter. Partinizde genetik yatkınlık nedir? Dün Kılıçdaroğlu, bugün siz. Bu öğretmenlik mesleği şerefli ve şerefli bir meslek. Bütün müdürler derseniz cinayet işliyorsunuz. Nasıl olursunuz? Kılıçdaroğlu’nun ahlaki sınırın aşıldığına dair itirazı üzerine Kul, Erzincan’ı kastettiğini söyledi, o zaman “Kemal Kılıçdaroğlu” ile konuşamazsın, sınırını aştı, bu kadar mı? Kılıçdaroğlu size cevap verecek mi? “diye bağırdı Kutay.

CHP ‘SATILDI’

“Devletin ordusu Katar’a satıldı” diyen CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, sözlerini yalanladı. Yükselen tepkiler üzerine CHP milletvekili “Tank-Palet Fabrikasının Satışı Tamamen Bir Algılama Operasyonu!” sözleriyle dönmeye çalıştı. CHP destekçileri de Başarır’ın manevrasına destek verdi. Grup Başkan Yardımcısı Engin Altay, “TSK’nın büyük ve önemli tesis tank-palet fabrikasının Katar’a verilecek itirazını şanlı ordumuza hakaret olarak algılamak, trol aklının ve organizasyonunun çaresizliğinin son hali.” Dedi. skandalı perdelemeyi amaçladı. Grup Başkan Vekili Engin Özkoç, “Milletvekilimiz Ali Mahir Başarır hakkında başlatılan soruşturmayı kınıyorum” diyerek görevlerini yerine getiren savcıları hedef aldı. Tepkileri “kuru gürültü” olarak nitelendiren CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, Başarır’ın ifadelerinin cımbızlandığını iddia ederken, Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya ise algılama operasyonu yapıldığını iddia etti.

ERZİNCAN’DAN KUL’A İLK YANIT

Eğitim-Bir-Sen Erzincan 1 Nolu Şube Başkanı Nebi Gül, CHP’li Mustafa Kul’un Erzincan’da okul müdürlerini hedef almasının ardından açıklama yaptı. “3 dönem Erzincan Milletvekili seçilen ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mustafa Kul, şehirden ve öğretmenlerden özür dilemeli” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Başkan Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları da gösterdi. şudur; Bu zihniyetin aydınlanma, modernite ve demokrasiden anladığı şey, kendi ayağı olup olmadığıdır. Öğretmenlerin kimsenin desteği olmadığını iyi bilin. ”

BAŞBAĞLAR’DAN SABIKALI

“Masum insanların katillerini Başbağlar’da talimatla serbest bırakanlar bu milletin değerlerini bilmiyorlar ve dertlerini anlayamıyorlar. Mustafa Kul ve partisinin bu ülkeyi yönetme niyeti varsa, önce saygı duymayı öğrenmeleri gerekir. Bu memleketin profesyonellerinin iradesi ve milletin değerleriyle uyum içinde yaşama rekoru kırılmış bir kişinin kendi vekili ve kendi vekili olduğu dönemde yetkinlik ve yetkinliğinden bahsetmesi trajikomik bir durumdur. faşist ideolojilerin hizmetkarları dışında vicdanına yakışmayan her türlü yardımı yapan ve kimseye nefes bile vermeyen bakan. “

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir