İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Audi E-Tron GT elektrikli sedan tanıtıldı

Alman otomobil üreticisi Audi, elektrikli modellerine bir yenisini daha ekledi. Audi, e-tron GT elektrikli sedanı tanıttı.

Alman devi, elektrikli model sayısını artırmaya devam ediyor. Audi kısa süre önce E-tron GT elektrikli sedanı ve yüksek performanslı RS modelini tanıttı.

Yeni e-tron GT, Porsche Taycan gibi dört kapılı bir coupe gövdeye sahip. Porsche’nin geliştirdiği platforma tırmanan arabanın altyapısı birçok yönden Taycan’ınkine benziyor.

Otomobilin iki versiyonu olacak: standart ve RS. RS versiyonu, markanın şimdiye kadar ürettiği en güçlü üretim modeli olarak kabul ediliyor.

Otomobilin 93.4 kWh bataryası ve 800 voltluk elektrik altyapısı var. Audi, otomobilin bataryasının hızlı şarj ile sadece 23 dakikada yüzde 5’ten yüzde 80’e ulaşabileceğini söylüyor.

Otomobilin her iki aksta da elektrik motoru var. Bu motorlar sayesinde, E-Tron GT’nin standart versiyonu 476 beygir gücünde 630 Nm tork üretiyor. Aracın RS versiyonu 598 beygir gücü ve 830 Nm tork gibi değerlere ulaşıyor.

“Aşırı güçlendirme” adı verilen “ani yüksek güç” sayesinde, versiyonların gücü 525 ve 640 beygir gücüne ulaşıyor.

Standart versiyondaki araba 3,9 saniyede 0’dan 100’e hızlanıyor. RS versiyonunda bu süre sadece 3,1 saniyedir ve arabanın en yüksek hızı 248 km / s’dir.

Audi, E-Tron GT’nin tam şarj olduğunda 488 km’den daha fazla menzile sahip olması gerektiğini söylüyor, ancak bu rakamlar Avrupa WLTP test standardına uygun.

FONKSİYONEL İÇ MEKAN

E-Tron GT’nin içinde, diğer Audi modellerinde görmeye alıştığımız ortadaki iki ekran yerine klima bölümü küçültülmüş. Sürücünün önünde 12,3 inçlik bir dokunmatik ekran ve orta kol dayama yerinde 8,6 inçlik bir bilgi-eğlence sistemi yer alıyor. Avrupa’da 2021 Audi e-tron GT’nin başlangıç ​​fiyatı 99.800 € olarak açıklandı. RS e-tron GT 138.200 Euro’dan başlıyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir