İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Almanya 2021’de Suriye’ye sınır dışı edilmeye başlayacak

1 milyondan fazla Suriyeli mülteciye ev sahipliği yapan Almanya, artan suç oranı nedeniyle yeni yılda sınır dışı etmeye başlıyor.

Almanya yeni yılda Suriyeli göçmenleri sınır dışı etmeye hazırlanıyor.

İçişleri Bakanı Horst Seehofer ülke basınına verdiği demeçte, sürecin zor olduğunu, ancak sınır dışı prosedürlerinin 1 Ocak 2021’den itibaren kaldırılacağını söyledi.

“SINIRLARI AŞMAZSAK HIRSIZLIK VE ÖLÜMLER OLABİLİR”
Göçmenlere karşı tutumlarını savunan Seehofer, “Eğer bunu yapmazsak, hırsızlıktan öldürmeye kadar her şey Almanya’da sınır dışı edilme olasılığını düşünmeden yapılabilir. Bunun hukukun üstünlüğünde yeri yoktur.” Dedi. dedim.

“SUÇU OLANLAR ÜLKEDEN ÇIKAR”
Alman bakan, ciddi suçlar işleyenlerin ve anayasayı çiğneyenlerin ülkeyi terk etmesi gerektiğini savundu.

MÜLTECİ BAŞVURULARINDA AZALMA
Avrupa İstatistik Ofisi’nin (Eurostat) verilerine göre, Almanya’da Ocak ayından Kasım ayına kadar 93.710 iltica başvurusu yapıldığı ve bu sayının 2019’un aynı dönemine göre yüzde 30 azaldığı belirtildi.

ALMANYA’DAKİ SURİYELİ SAYISI
Dünyada en çok mülteci barındıran ülke konumunda Türkiye’ye ev sahipliği yaparken, Almanya’da sayının 1 milyon Suriyeliyi aştığı biliniyor.

MERKEL’E MÜLTECİ TEPKİSİ
Almanya Başbakanı Angela Merkel geçmişte Suriyeli mültecilerle ilgili yaptığı açıklamada, “Almanya güçlü bir ülke. Pek çok şey başardık. Bunu da başaracağız.” Dedi. Bu sözlerle hem partisinin hem de diğer muhafazakar ve sağcı grupların hedefi oldu.

Merkel’in 2015’te yüz binlerce mülteciyi ülkesine kabul etme kararı, Alman başbakanına tepkilere yol açtı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir