İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ABD’nin eski Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey: Suriye’de Türkiye olmadan çözüm mümkün değil

Suriye’de Esed rejimi 10 yılı aşkın bir süredir ülkesindeki insanlara zulmederek ve onları göçe zorlarken, Türkiye bölgede yaşananlara karşı gerekli tedbirlerin alınmasında söz sahibi olmaya devam etti.
ABD’nin eski Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, Suriye’de Türkiye’siz bir çözüm olasılığının olmadığını söyledi.

Ortadoğu Araştırmaları Merkezi (ORSAM) tarafından düzenlenen “Suriye’nin Geleceği: Türkiye ve ABD Perspektifi” başlıklı panelde konuşan Jeffrey, Suriye’nin tüm dünya için olağanüstü ciddi ve tehlikeli bir sorun olduğunu belirterek, Şu anda Ortadoğu’daki en ciddi çatışma İran’dır. Rusya, ABD, Türkiye ve en azından İsrail, hava kuvvetleriyle birlikte Suriye’ye müdahildir.” değerlendirmesini yaptı.
Suriye’de Esed rejimi 10 yılı aşkın bir süredir ülkesindeki insanlara zulmederek ve onları göçe zorlarken, Türkiye bölgede yaşananlara karşı gerekli tedbirlerin alınmasında söz sahibi olmaya devam etti. ABD’nin eski Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, Suriye’de Türkiye’siz bir çözüm olasılığının olmadığını söyledi. Ortadoğu Araştırmaları Merkezi (ORSAM) tarafından düzenlenen “Suriye’nin Geleceği: Türkiye ve ABD Perspektifi” başlıklı panelde konuşan Jeffrey, Suriye’nin tüm dünya için olağanüstü ciddi ve tehlikeli bir sorun olduğunu belirterek, Şu anda Ortadoğu’daki en ciddi çatışma İran’dır. Rusya, ABD, Türkiye ve en azından İsrail, hava kuvvetleriyle birlikte Suriye’ye müdahildir.” değerlendirmesini yaptı.

Yorumlar kapatıldı.