İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ABD seçimlerinde son seviyeye girildi! Georgia ve Pennsylvania’daki açığı kapatan Biden, Trump’ın önüne geçti

3 Kasım’da yapılan ABD başkanlık seçimlerinde sonuçlar henüz açıklığa kavuşmadı. Beyaz Saray’a en yakın isim olan Joe Biden, arkasında bulunduğu Georgia ve Pennsylvania’da Trump’ın önüne geçti. Biden 16 delege ile Georgia ve Pennsylvania’da 20 delege ile ipleri ele geçirirse Amerika Birleşik Devletleri’nin yeni başkanı olacak.
Tüm dünya 3 Kasım’da ABD’de yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonucuna odaklandı. Oy sayımının üçüncü gününe girilirken, net sonuç hala net değil. Michigan’ı kazanarak önemli bir avantaj elde eden Joe Biden, mevcut duruma göre Nevada’yı kazanırsa başkan ilan edilecek. Georgia’da Trump’ı geride bırakan Joe Biden, Beyaz Saray’a doğru büyük bir adım attı. Ancak mevcut başkan Donald Trump’ın da koltuğunu tutma şansı var.

Donald Trump’ın önde olduğu Gürcistan’da durum tersine döndü. Buradan arkadan gelen Biden, Trump’ı geride bırakarak avantaj elde etti. Şu anda Trump’ın 1096 oyu önünde yer alan Biden, Gürcistan’ı kazanırsa büyük bir sürpriz olmasa da ABD’nin yeni başkanı olacak. Şimdiye kadar 264 delegeye ulaşan Joe Biden, 6 delege daha kazanırsa Beyaz Saray’a gidecek. Olacak. Yaklaşık 12 bin oy farkla Nevada’nın önünde yer alan Biden, burada 6 delege basarak 270 delegeye ulaşmak istiyor. Nevada’da hala yüzde 84 oy sayarken, Trump burada geride kalma şansına sahip.

PENSILVANIA’DA OLUR

Demokrat Parti başkan adayı Joe Biden, Seçim Konseyi’nde 20 oy alan Pennsylvania’da 6 bin oy farkla Cumhuriyetçi Parti adayı Donald Trump’ın önünde yer aldı. Joe Biden’ın oy oranı 49.5 ve Donald Trump’ın 49.4’üydü.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir