İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

60 yaş üstü vatandaşlar ve bazı risk gruplarında aşı randevusu açıldı

Bakan Koca, dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, aşılama programına 60 yaş üstü vatandaşlar ve eşleri ile bazı risk gruplarının dahil edildiğini belirtti. Bugün 60 yaş üstü vatandaşlar ve bazı risk gruplarında Kovid-19 aşısı randevusu açıldı. E-Nabız üzerinden randevu almak mümkündür.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal paylaşım sitesi Twitter’da yaptığı paylaşımda, aşı programına bazı risk gruplarının yanı sıra 60 yaş üstü vatandaşlar ve eşlerinin de dahil edildiğini belirtti. 60 yaş üstü vatandaşlar eşleri ile randevu alarak aşı yaptırabilecekler ve programa bazı risk grupları da dahil edildi.

Kötü huylu tümörü olan morbid obez kanser ve diyaliz hastaları, Down sendromlu vatandaşlar ve risk grubunda immün baskılayıcı tedavi alanlar sistemde öncelikli aşı olarak belirlendi. En riskli vatandaşlarımızı bir an önce korumak istiyoruz. “Dedi.

E-DARBE YOLUYLA RANDEVU ALMAK MÜMKÜNDÜR

Aşılama programı kapsamına giren ve kriterleri karşılayan vatandaşlar, e-Nabız sistemindeki “Kovid-19 aşı durumu hakkında soru” sekmesinden veya VAC, T.C. Kimlik Numarası ve T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi olan 2023’e kısa mesaj göndererek aşı uygunluk durumlarını öğrenebilirler.

FORMA’YA KISA MESAJ İLE ULAŞILIR

Bu aşamadan sonra aşı onay formuna hem e-Nabız hem de gelen bir metin mesajı ile ulaşılabilir. Vatandaş aşı grubunda ise aşı randevusu; E-Nabız üzerinden Merkezi Hekim Randevu Sistemine (MHRS) bağlanarak veya MHRS mobil uygulamalarını kullanarak ve ALO182 hattını arayarak. Tüm randevu bilgileri hem e-Nabız’da hem de vatandaşların cep telefonlarına gönderilen kısa mesajda yer alıyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir